Zamknij
REKLAMA

Wicemistrzyni świata w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie

11:40, 06.11.2019 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Katarzyna Żak na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie. Ma 29 lat, pochodzi z Radomia i odkąd tylko pamięta - kopie piłkę. Gra w Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej, a pod koniec października policjantka i jej koleżanki z Lady Grembach Łódź podczas turnieju rozgrywanego w Turcji zostały wicemistrzyniami świata w piłce nożnej plażowej kobiet. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Sierżant Katarzyna Żak grała z Zamłyniu Radom, który był jej macierzystym klubem. Podczas studiów na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej grała w AZS PSW Biała Podlaska. Naukę kontynuowała na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, gdzie uzyskała tytuł magistra fizjoterapii. W tym czasie grała w Górniku Łęczna. Wstąpiła do Policji i rozpoczęła pracę w sochaczewskiej komendzie. Wtedy zaczęła trenować w Reprezentacji Policji w Piłce Nożnej Kobiet. Za namową koleżanki rozpoczęła również treningi w Lady Grembach Łódź.

Pod koniec października wraz z koleżankami z drużyny wzięła udział w World Winners Cup. Obok polskiego zespołu w turnieju wzięły udział przedstawicielki z Włoch, USA, Rosji i Japonii. Katarzyna Żak razem z koleżankami z Lady Grembach zagrały z rosyjską WFC Zveda, japońską Tokyo Lequios Ld, amerykankami z Norcal BSC i reprezentacją Włoch z Pavia Lokrians. Z tą ostatnią drużyną dziewczyny z Lady Grembach spotkały się z finale. Po zaciętej walce zdobyły wicemistrzostwo świata w beach soccerze.

Sierżant Katarzyna Żak w Policji służy od października 2015 roku. Początkowo pracowała w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP Sochaczew, a następnie na stanowisku ds. kryminalnych w Posterunku Policji w Nowej Suchej. Od 2019 roku pracuje w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Autor: mł. asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

MiszczuMiszczu

0 1

To w końcu Wicemistrzyni Polski czy Świata? 15:04, 06.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mok...Mok...

1 0

Swiata to i Polski.... 18:40, 06.11.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone