Zamknij
REKLAMA

Iłów cieszy się z nowej karetki. Ważne wydarzenie w gminie

15:45, 09.10.2019 | aw
Skomentuj
REKLAMA

Już na wiosnę tego roku gminni radni z niepokojem patrzyli na pracę służby zdrowia, kiedy rozeszły się pogłoski o możliwości wycofania z terenu gminy miejsca stacjonowania karetki pogotowia. Udało się jednak zażegnać troski, a po przeniesieniu do nowej siedziby, teraz dzięki staraniom wiceprzewodniczącego Sejmiku Mazowieckiego Adama Orlińskiego gmina otrzymała nowiutką karetkę pogotowia.

 

Już na wiosnę tego roku gminni radni z niepokojem patrzyli na pracę służby zdrowia, kiedy rozeszły się pogłoski o możliwości wycofania z terenu gminy miejsca stacjonowania karetki pogotowia. Udało się jednak zażegnać troski, a po przeniesieniu do nowej siedziby, teraz dzięki staraniom wiceprzewodniczącego Sejmiku Mazowieckiego Adama Orlińskiego gmina otrzymała nowiutką karetkę pogotowia. I właśnie w środę 9 października na placu przed budynkiem OSP w Iłowie w obecności samorządowców, strażaków, uczniów i społeczności gminy odbyła się uroczystość przekazania nowego pojazdu na ręce ratowników.

Jak mówił przewodniczący Rady Gminy Sławomir Tomaszewski, będzie on obsługiwał także sąsiednie gminy i służył lokalnej społeczności, a to bezprecedensowe wydarzenie jest uwieńczeniem starań wielu osób z Adamem Orlińskim i Prezydium Rady Gminy na czele.

Sam Adam Orliński dodał, ze jest to jedna z siedmiu na terenie zachodniego Mazowsza i jedna z trzech w powiecie sochaczewskim karetek, jakie samorząd Mazowsza ostatnio zakupił. Każda z nich kosztuje ok. 530 tys. zł i jest wyposażona w najnowocześniejsze instrumenty ratowania życia.

Radna powiatowa Wanda Dragan cieszyła się, że to właśnie w Iłowie będzie taki nowy, specjalistyczny sprzęt, bo przecież życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.

Głos zabierali także wójtowie Jan Kraśniewski i były wójt Roman Kujawa, który wspominał, że już 10 lat temu władze gminy starały się o to, żeby karetka stacjonowała właśnie w gminie łów. Wtedy się to udało. Wójt Kraśniewski wyraził zadowolenie, że wiosenne obawy co do zmiany siedziby karetki na inną gminę się nie sprawdziły. Karetka pozostała, zmieniła tylko miejsce pobytu, i to chyba na lepsze. Wójt dziękował serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania tego sprzętu życząc jednocześnie, aby konieczność używania tej karetki była jak najrzadsza. Ale kiedy trzeba, żeby była zawsze pod ręką.

Ksiądz Krzysztof Borucki, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Iłowie, prosząc o błogosławieństwo dla służb medycznych i tego sprzętu mówił, jak ważna i potrzebna jest w społeczeństwie taka pomoc – nie tylko ratująca życie i zdrowie chorym, ale i niosąca uspokojenie wśród mieszkańców na wypadek szybkiej pomocy lekarskiej. Ale wygrała siła negocjacji, argumentów i przekonywania tych, dzięki którym w Iłowie jest nie tylko karetka, ale dzięki niej i poprzez nią nowoczesna i szybka pomoc.

(aw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

OkoOko

6 0

Orliński jest konkretny dużo dobrego zrobił i załatwił bez pompy pajacowania, fotek, rozgłosu, imprez, cicho, skromnie i rzeczowego nie to co poseł Małecki, dużo gada mało robi, tylko drogie imprezy za publiczne pieniądze kampania wyborcza
Czas to zmienić przy urnach. 21:07, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rzęsa Rzęsa

3 0

Jak najbardziej Adam popieramy 4 głosy lecą w Twoją stronę. 21:54, 09.10.2019


LoloLolo

4 0

Nówka sztuka karetka dla mieszkańców Iłowa i okolicznych Gmin! Tak trzymać Adam 6 głosów w niedzielę! 22:31, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiroMiro

6 0

Super sprawa! Ważna sprawa! Załatwiona! 22:34, 09.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WSCWSC

1 0

Super sprawa,ale wójtów to chyba dwóch widać z tej radości w Iłowie,bo w każdej gminie jest jeden. 00:18, 10.10.2019


AdamAdam

3 3

Ale serio, ksiądz był potrzebny? Z pewnością nie za darmo się pojawił... 06:15, 10.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JózekJózek

1 0

Dziwne, że zapomnieli o pośle Małeckim. Mógłby zastąpić jako ministrant z kropidłem duchownego. 12:55, 10.10.2019


WerkaWerka

2 0

Skoro Pan Adami i Pan Maciej załatwiają wszystko to po co nam burmistrz? 08:06, 10.10.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JózekJózek

2 0

Burmistrz rządzi tylko w Sochaczewie, a pan Maciej nic nie załatwił w sprawie karetek. 17:14, 11.10.2019


BlokersBlokers

3 1

Pan Maciej to dba tylko o siebie i swoje sprawy, to typowy karierowicz który pcha się do koryta po przysłowiowych trupach. 22:01, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA