Zamknij
REKLAMA

Festyn Rodzinny w Brzozowie. Jest muzyka i są konkursy [ZDJĘCIA]

19:22, 21.09.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

W sobotnie popołudnie mieszkańcy gminy Iłów przybyli do Brzozowa Starego by bawić się Pikniku Rodzinnym. Ta rozpoczęta o godzinie piętnastej impreza powstała dzięki współpracy Rady Gminy Iłów z przewodniczącym Sławomirem Tomaszewskim na czele, Wójta Gminy Iłów Jana Pawła Kraśniewskiego, OSP Ostrowce i przy wsparciu Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.

Jak zaznacza przewodniczący Sławomir Tomaszewski, festyn to miejsce, gdzie dzieje się dużo.

- mamy sporo atrakcji dla najmłodszych, starszych i najstarszych. Są konkursy, są zespoły disco polo, scena do tańca, to także możliwość do pochwalenia się osiągnięciami przez lokalne zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie oraz koła gospodyń wiejskich, jakie niedawno zaczęły działalność w naszej gminie.

Właśnie wskazane konkursy były okazją do integracji uczestników festynu, a także rywalizacji między sołectwami czy kołami gospodyń wiejskich. Konkursy przygotował Gminny Ośrodek Kultury pod przewodnictwem dyrektora Waldemara Czubiela.

- Najpierw mieliśmy konkurs przeciągania liny, który zdominowali panowie z naszych ochotniczych straży pożarnych, później konkurs latania na miotle. To była drużynowa konkurencja dla pań z kół gospodyń wiejskich. Panie musiały z miotłą między nogami przebiec przez wyznaczoną trasę. A na koniec konkurs biegu w workach. Tutaj planowaliśmy włączyć do zabawy dorosłych, ale koniec końców zabawę zdominowały dzieci.

Dla wszystkich zwycięzców przygotowane zostały nagrody.

Radości z pikniku nie krył też Wójt Gminy Iłów Jan Paweł Kraśniewski, zaznaczając jednak, że gmina ma inne priorytety.

- dla wszystkich bardzo ważna jest zabawa, ale w gminie bawimy się dopiero po wykonanej pracy, a tej nie brakuje. Nawet tutaj przybywając na piknik widzimy inwestycję, jaka jest prowadzona dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu. A podobnych inwestycji jest więcej.

Jak zaznaczają organizatorzy i uczestnicy pikniku wczesny zachód słońca nie jest powodem do przerywania imprezy. Ta może trwać nawet do północy.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone