Zamknij
REKLAMA

Elektrownia fotowoltaiczna w gminie Sochaczew. Pierwsza taka na świecie

12:51, 13.09.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

W Feliksowie, w gminie Sochaczew, powstała ogromna elektrownia fotowoltaiczna. I to elektrownia wyjątkowa. Jest pierwszą na świecie, w której zastosowano moduły PV GRAF.

 

Powstała właśnie elektrownia fotowoltaiczna w Feliksowie, w gminie Sochaczew, należy do spółek PHU „JEZNACH” i TRADE - WAT JEZNACH. Jej wykonawcą jest znana i ceniona firma FreeVolt. Na powierzchni 4,5 hektara wybudowano w zasadzie dwie elektrownie po 0,9 megawata każda.

Do budowy wolnostojącej instalacji fotowoltaicznej wykorzystano innowacyjny grafen według polskiego patentu. Ten fakt daje sochaczewskiej elektrowni status pierwszej na świecie.

Zdaniem ekspertów, wspomniany grafen, którego użyto do stworzenia ogniw w instalacji, powinien zwiększyć wydajność modułu fotowoltaicznego, a w konsekwencji całej elektrowni.

Jak się dowiedzieliśmy, słoneczna energia wyprodukowana w Feliksowie sprzedawana będzie firmom zajmującym się skupom energii. Inwestycja jest zbyt duża na indywidualnego klienta.

Więcej informacji wkrótce.

(foto poglądowe)

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SylwiaCSylwiaC

5 0

No fajnie, szkoda tylko, że zaraz sprzedadzą to Amerykanom albo Chińczykom i znowu kto inny, nie Polak, będzie czerpał z tego zyski. 21:58, 13.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Marzena Marzena

0 1

Pierwsza na swiecie???? 22:03, 13.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

GraziaGrazia

2 0

"...w której zastosowano moduły PV GRAF." 01:07, 15.09.2019


REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone