Zamknij
REKLAMA

Kongres KGW w Sochaczewie. Promocja nowych rozwiązań i regionalnych potraw

13:25, 10.09.2019 | J.L
Skomentuj
REKLAMA

Dziś na terenie sochaczewskiego lodowiska pojawiło się wielu gości z powiatów sochaczewskiego, gostynińskiego i żyrardowskiego, a to za sprawą organizowanego tam przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju Kongresu dla Kół Gospodyń Wiejskich.

 

Na spotkaniu pojawił się, obok reprezentantów lokalnych samorządów i instytucji, a także przedstawicieli rządu wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski, który był współodpowiedzialny za wdrażanie ustawy o KGW. Jak sam stwierdził:

- Koła to przyczółek wspólnoty mieszkańców obszarów wiejskich, mający ponad 150-letnią tradycję. Co ważne, Koła Gospodyń Wiejskich dbają o zachowanie tradycji i jej przekazywanie następnym pokoleniom, doskonałym przykładem są sprawdzone przepisy, o czym także my mamy okazję się dziś przekonać podczas degustacji słodkości, przyniesionych przez uczestników.

Degustacja smakołyków odbyła się w ramach konkursów Słodkie smaki regionów, którego uczestnikami są Koła Gospodyń Wiejskich. Jak mówi wicedyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Paweł Smoliński:

- Celem konkursu jest promowanie produktów regionalnych oraz promowanie bogactwa polskiej tradycji kulinarnej. Mam to szczęście, że jestem w komisji konkursowej, dlatego polskie smaki są mi dobrze znane.

Głównym celem spotkania jest obok promowania regionalnej kuchni, poszerzenie wiedzy przydatnej w prowadzeniu KGW, związanej m.in. z ubieganiem się o środki na prowadzenie koła, rozliczania czy sprzedaży produktów.

Uczestnicy spotkania wyjdą z niego bogatsi także o wiedzę na temat programu Czyste Powietrze i innych programów związanych z wdrażaniem ekologicznych rozwiązań.

Na sali w trakcie spotkania pojawiło się też kilka stoisk, m.in. Lasów Państwowych.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ObserwatorObserwator

2 0

pierwsza gospodyni RP też był i focię mu cyknęli, ten człowiek chyba się spać nie kładzie, cały czas ten sam garnitur i krawacik, brak czasu na przebranie się? wszędzie go pełno tak chce być u władzy, tak się boi porażki, żal patrzyć, nawet ludzi byłych znajomych zaczął poznawać na ulicy, aby wygrać, no stresior potężny, powietrze wokół pewnie zagęszczone?oj biedactwo ma pietra i Piotra w urzędzie. 10:54, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA