Zamknij
REKLAMA

Dla rekreacji w gminie Brochów. Od Plecewic po Przęsławice

14:52, 22.08.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Trwają prace nad stworzeniem kilku placów zabaw i siłowni zewnętrznych w gminie Brochów między innymi dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu Otwarte Strefy Aktywności. Wszystkie nowe obiekty mają być oddane do użytku we wrześniu. 

 

W Plecewicach zadanie realizowane jest wspólnie z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy z kolei pozyskali pieniądze na obiekt w ramach konkursu Lokalnej Grupy Działania.

- Wspólnie z radnymi uznaliśmy, że potrzeby w tym zakresie są w Plecewicach jednak większe i zdecydowaliśmy o przeznaczeniu z budżetu dodatkowych 70 tysięcy na ten cel. Powstaną tu nie tylko plac zabaw i siłownia zewnętrzna, ale również, i to ciekawostka, treningowe boisko do koszykówki. Całość zostanie oświetlona i już niedługo będziemy mogli zaprosić mieszkańców na otwarcie – mówi wójt gminy Brochów Piotr Szymański.

Dzięki środkom pozyskanymi z Ministerstwa Sportu duża strefa aktywności powstaje w Śladowie, przy szkole. Ma ona służyć rekreacji nie tylko uczniów placówki, ale wszystkich mieszkańców miejscowości. Kolejną strefę znajdziemy przy OSP Przęsławice, tu również powstaną plac zabaw i siłownie zewnętrzne.

- Dotychczas zrealizowane otwarte strefy aktywności, mam na myśli Wólkę Smolaną, dowodzą, że tego typu obiekty są naprawdę potrzebne mieszkańcom i sprawdzają się świetnie – podkreśla wójt Szymański.

Wszystkie nowe otwarte strefy aktywności w gminie Brochów mają być wykonane do końca sierpnia, najpóźniej na początku września.

 

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

zofijazofija

7 5

Silownia zewnetrzna dla chlopakow na wsi....ktorzy sie napracuja.....bo fizycznego wysilku na wsi nie brakuje...to niezbyt ..lotny pomysl....plac zabaw....TAK 21:29, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bardzo dobry pomysł!Bardzo dobry pomysł!

4 2

Mieszkam w Plecewicach, codziennie dojeżdżam do Warszawy do pracy i właśnie zawsze mi brakowało takich miejsc. Siłownia na świeżym powietrzu to moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Mogą z niej korzystać właściwie wszyscy: dzieci, dorośli, także osoby starsze. Warto jeszcze zastanowić się nad stworzeniem jakiejś trasy w lesie pomiedzy Konarami a Plecewicami dla biegaczy (nie wiem, czy jest to możliwe). Nie chodzi o to, by zabetonować i robić drogę, są przecież ścieżki w lesie, jednak można stworzyć jakieś znaik, oznaczenia w lesie. ;)
13:43, 23.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

zofija zofija

0 0

Codziennie dojezdzasz do Warszawy do pracy....i wracasz z pracy z Warszawy i marzysz jeszcze o silowni na swiezym powietrzu....? Marzenia sie spelniaja...... 21:29, 24.08.2019


KaliKali

0 0

A gdzie tu Tułowice. Nawet placu zabaw brak. A gdzie tu mowa o siłowni. Też by się przydało. 16:56, 30.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone