Zamknij
REKLAMA

Przebudowa drogi w Kątach. Będzie bezpieczniej i wygodniej

11:20, 18.07.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi w miejscowości Kąty w obrębie szkoły podstawowej. Zrealizowanie inwestycji pozwoli przede wszystkim na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów, ale powstaną też pewne udogodnienia dla rodziców.

 

Wczoraj przy szkole podstawowej w Kątach rozpoczęto prace związane z przebudową drogi. Będą one polegać na utwardzeniu parkingu, jaki do tej pory był wysypany tłuczniem poprzez zastosowanie na jego obszarze kostki brukowej. Ponadto po przeciwnej stronie powstaną miejsca postojowe, które umożliwią bezpieczne wysiadanie dzieci z samochodów rodziców. Sama droga do przeciwległej szkoły także ulegnie zmianie, bowiem w trosce o bezpieczeństwo przed szkołą i za szkołą powstaną dwa azyle dla pieszych, wyposażone w elementy spowalniające ruch.

Zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Kąty z uwzględnieniem azyli postojowych i przejść dla pieszych” będzie kosztować 497 tys. zł. Ma się zakończyć jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Podróżującym przez Kąty polecamy zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na trwające tam prace. Mogą też występować pewne utrudnienia w ruchu.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

JanJan

0 1

w Kątach będzie droga primasort. 13:15, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone