Zamknij
REKLAMA

Święto Kwiatów Skierniewice 2019. Plejada gwiazd. Program

19:41, 10.07.2019 | AS
REKLAMA
Skomentuj

Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedno z największych branżowych i wystawienniczych wydarzeń plenerowych, ale też i kulturalnych. W tym roku już po raz 42. w weekend 14-15 września na skierniewickim Rynku i terenach przyległych - Urząd Miasta przygotował moc atrakcji. Znakiem firmowym święta są liczne stragany z jędrnymi warzywami, bajecznie kolorowymi kwiatami i soczystymi owocami na ulicach a w ostatnich latach i gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Kto zagra i zaśpiewa w tym roku? My już wiemy.


Skierniewicki ratusz po raz kolejny spytał mieszkańców o propozycję gwiazd, które miałyby zagrać na głównej scenie Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw. Choć do imprezy pozostały dwa miesiące organizatorzy właśnie zdradzili ostatnią z kilku największych gwiazd polskiej sceny rozrywkowej. A w tym roku można spodziewać się występu takich gwiazd jak: Piotr Cugowski, Kasia Kowalska, Poparzeni Kawą Trzy, Miły Pan i Top Girls, Golec Uorkiestra, Kombi, Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży, który otworzy całą imprezę muzycznie. Będzie też kabaretowo – pojawi się na scenie niepowtarzalny i bijący rekordy popularności kabaret NOWAKI. A do tego liczne kiermasze, wystawy, konkursy, targi zdrowej żywności, branżowe stoiska wystawiennicze. Nie zabraknie też tradycyjnie punktów z degustacją różnorakich potraw i skierniewickich przysmaków.

Jednych poza muzyką być może bardziej zainteresują targi ogrodnicze i kiermasz niespotykanych nigdzie indziej kwiatów, owoców i warzyw, innych wybory najpiękniejszej skierniewiczanki. Jedno jest pewne - jak co roku organizatorzy spodziewają się tysięcy gości i turystów, kuszonych wieloma atrakcjami – nie inaczej będzie i tym razem.

Przypomnijmy. Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw to jedna z największych imprez wystawienniczo-ogrodniczych w kraju a właśnie to miasto od lat słynie z ogrodnictwa, a ten wyjątkowy charakter tego miejsca podkreśla właśnie corocznie organizowane święto. Po raz pierwszy Skierniewickie Święto Kwiatów, Owoców i Warzyw odbyło się w 1977 roku.

Początki święta związane są z obecnością w Skierniewicach Instytutu Ogrodnictwa, który powstał po połączeniu Instytutów: Sadownictwa i Kwiaciarstwa oraz Warzywnictwa.

Jednym ze znaków rozpoznawczych święta jest Skierlotka - ciasto z jabłek z sadów skierniewickich, wypiekane ręcznie z kruchego ciasta i ozdobione skierniewickimi jabłuszkami. Nazwa „Skierlotka" od 2012 roku jest oficjalnie zarejestrowana, jej właścicielem jest miasto.

Święto Kwiatów Owoców i Warzyw ma opinię najzdrowszej i najsmaczniejszej imprezy w regionie. Jeśli chodzi o zdrową żywność to niesłabnącą popularnością cieszy się jedzenie z certyfikatami ze specjalnych upraw i tzw. superfood.

Amatorzy zdrowej kuchni szukają przede wszystkim zdrowych warzyw, które zawierają fitohormony i pomagają w leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych.

Jak podali organizatorzy, to wystawiennicze wydarzenie promocyjne swym patronatem objął w tym roku prezydent RP Andrzej Duda.

as

(AS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

... ...

11 1

Uważam że to jest lepsza impreza niż Dni Sochaczewa 😮😎👍 20:59, 10.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

nienie

1 1

tak samo wiejska i przasna jak dni sochaczewa 08:20, 11.07.2019


RomekRomek

4 0

Święto Kukurydzy w Skrzelewie jest bliżej i kupić też można wiele. 17:36, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone