Zamknij
REKLAMA

IX Rajd Rowerowy Od Juniora Do Seniora

10:46, 16.06.2019 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Rowerzyści z naszego powiatu w niedzielę o poranku wyjechali na trasę IX już edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego Od Juniora Do Seniora. Kilkuset uczestników imprezy zgromadziło się o poranku pod starostwem powiatowym w Sochaczewie, by punktualnie o 9:30 wyruszyć na trasę w asyście policji, karetki pogotowia i serwisu rowerowego. Przed rozpoczęciem imprezy uczestników powitała Starosta Sochaczewska Jolanta Gonta, która życzyła im udanej zabawy:

- żeby nie zabrakło dobrych wrażeń i żeby wszyscy wrócili z pikniku i rajdu zadowoleni i bezpieczni.

Już na starcie imprezy uczestnicy wyglądali na zadowolonych. Pogoda dopisała – po nocnej burzy niedziela okazała się nieco chłodniejsza od wcześniejszych dni. To cieszy i tych najmłodszych, którzy jadą w siodełkach na kierownicach rodziców lub w specjalnych wózkach, aż po najstarszych – często emerytów. Wśród uczestników imprezy znaleźli się też lokalni samorządowcy. Trasa przejazdu wiedzie od ul. Botanicznej w Sochaczewie, czyli z parkingu starostwa powiatowego do Zespołu Szkół w Erminowie, gdzie planowany jest piknik z ogniskiem i innymi atrakcjami. Na rowerowym szlaku zaplanowano też kilka krótkich postojów. Do udziału w rajdzie zapisało się blisko 700 osób, jednak liczba faktycznie biorących udział jest nieco mniejsza.

Jak zaznacza Komandor Rajdu Ryszard Nowakowski priorytetem jest bezpieczeństwo:

- stąd asysta policji w radiowozie i na motocyklach oraz zabezpieczenie medyczne. Dlatego też stale przypominamy naszym uczestnikom, aby poruszać się prawą stroną jezdni. Tak w czasie samego rajdu, jak i wracając z Erminowa.

Co ważne – z przyczyn technicznych tegoroczna edycja rajdu kończy się w Erminowie w gminie Rybno. Z pikniku do domów cykliści wracają już na własną rękę. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, gdyż to oznacza duże grupy rowerzystów na ulicach naszego powiatu. 

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

FanFan

0 0

coś cieniutko z frekwencją, kilkuset? zdjątka mówią co innego? 12:42, 17.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone