Zamknij
REKLAMA

Bulwary nad Bzurą. Odnowiony pomnik w reprezentacyjnym miejscu nad rzeką

14:27, 11.06.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Oficjalnie bulwary nad Bzurą są jeszcze zamknięte dla spacerowiczów, ale już pojawiają się pierwsi mieszkańcy, ciekawi efektów rewitalizacji.

 

Spacerując ulicą Podzamcze pierwsze, co rzuca się w oczy, to przestrzeń, zaraz potem – umieszczony na końcu ścieżki, pomnik ofiar II wojny światowej, znany z ulicy Traugutta. Odrestaurowany i lśniący nowością przyciąga uwagę, zwłaszcza, że napis, jaki znajduje się na cokole, stał się w końcu wyraźny:

- Cześć pamięci poległym żołnierzom Wojska Polskiego, partyzantom i ofiarom terroru niemieckiego, którzy poświęcili własne życie w obronie Ojczyzny. 1939-45

Przypomnijmy, że obelisk zgodnie z założeniem ma zostać odsłonięty 1 września w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Docelowo ma stanowić punkt na ścieżce edukacyjnej, przedstawiającej miejsca, w których toczyły się walki w 1939 roku.

Bulwary nad Bzurą są już właściwie ukończone, pracownicy w związku z wysokimi temperaturami muszą jednak w sposób szczególny dbać o zieleń i tę, która już jest, i o tę, która dopiero wyrośnie. 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Alojzy ZeAlojzy Ze

1 0

Dbać o zieleń która wyrośnie :D dobre to ja już zacznę dbać o samochód który sobie zamierzam kupić :D 14:59, 12.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone