Zamknij
REKLAMA

Dni Sochaczewa 2019. Program na niedzielę 9 czerwca

13:37, 09.05.2019 | UM Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Dni Sochaczewa 2019 odbędą się tradycyjnie w drugi weekend czerwca (ściślej 7 – 9 czerwca). Tegoroczny program jest tak bogaty, że postanowiliśmy go podzielić na trzy części. Poniżej program na niedzielę 9 czerwca. Wśród atrakcji między innymi Międzynarodowy Festiwal Katarynek, mazurek Chopina, wycieczki czerwonym piętrusem i koncerty Patrycji Markowskiej oraz zespołu Dżem.

 

PROGRAM NA PIĄTEK ZNAJDZIECIE -->> TUTAJ

PROGRAM NA SOBOTĘ ZNAJDZIECIE -->> TUTAJ

niedziela 09 czerwca

Urząd Miasta Sochaczew, ul. 1 Maja 16

10.00 - Otwarty Ratusz - burmistrz zaprasza do odwiedzenia siedziby władz miasta

• Prezentacja publikacji dedykowanych mieszkańcom Sochaczewa :

- Jolanta Sosnowska -„ Lubię rozmawiać”

Na publikację złożą się rozmowy przeprowadzone przez wieloletnią dziennikarkę „Ziemi Sochaczewskiej” z mieszkańcami naszego miasta i powiatu – twórcami, nosicielami idei, osobami ważnymi dla naszego środowiska. To zbiór wyjątkowych wywiadów i reportaży drukowanych w „Ziemi ”. W książce znalazło się osiemnaście tekstów wybranych przez Jolantę Śmielak-Sosnowską.

- Tadeusz Hutkowski - „Z pół obrotu”, Apolonia Lato - „Teatr na nieboskłonie”, Monika Kosowiec- Placek – „Antysymetrie”

Na rynek wydawniczy trafią trzy, bardzo różnorodne, zbiory wierszy sochaczewskich poetów.

• Premiera płyty „Niepodległa” w wykonaniu połączonych sochaczewskich chórów pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej

Jest to międzypokoleniowy projekt powstały z połączenia wszystkich sochaczewskich chórów z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wytłoczone zostaną 3 tysiące egzemplarzy, które stanowić będą gadżet promocyjny miasta. Na krążku wspólnie występują Chór Dziecięcy i Mieszany Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia (dyrygent – Iwona Niemyjska), Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej (dyrygent – Ewa Szałapska), Chór Nauczycielski Vivace (dyrygent – Piotr Milczarek), Mundurowy Zespół Patria (dyrygent Arkadiusz Mamcarz), Zespół Wokalny Uniwersytetu Trzeciego Wieku (dyrygent – Jolanta Kawczyńska). Łącznie było to aż 250 osób śpiewających pod dyrekcją Iwony Niemyjskiej i przy akompaniamencie Włodzimierza Sieczkowskiego. Na płytę trafi dwanaście utworów, m.in. „Rota”, „Bogurodzica”, „Warszawianka”, a całość zwieńczy „Mazurek Dąbrowskiego”.

Świętowanie w Chodakowie – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Chopina 101

10.00 - III Mistrzostwa Karate o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew

12.30 - III Turniej Rodzinny o Puchar Burmistrza Miasta Sochaczew- Karate Klub Sochaczew

W imprezie bierze udział ok. 100 zawodników. Rywalizacja odbywa się zgodnie z przepisami Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Hala sportowa MOSiR, przy ul. Kusocińskiego 2

10.00 – 18.00 - Turniej Koszykówki – WKZ MOSiR Sochaczew

Kościół p.w. M.B. Różańcowej w parafii św. Wawrzyńca, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1

12.30 - Msza św. w intencji mieszkańców Sochaczewa , oprawa muzyczna- Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej pod dyrekcją Ewy Szałapskiej

plac Tadeusza Kościuszki

11.00, 12.15, 13.30, 14.45, 16.00 - Zwiedzanie Sochaczewa czerwonym piętrusem

Atrakcyjne, godzinne wycieczki z przewodnikiem muzealnym, odbywać będą się charakterystycznym czerwonym autobusem znamy z filmów, telewizyjnych newsów czy reportaży z Londynu. Przejażdżki będą bezpłatne.

13.30 - Międzynarodowy Festiwal Katarynek

Drugi raz katarynki zagoszczą na pl. Kościuszki. Tym razem Festiwal będzie miał oprawę międzynarodową, bowiem oprócz polskich kataryniarzy spodziewać będzie można się kilku z zagranicy, z Francji i Holandii.

14.15 - Mazurek Chopina – słodki symbol Chopinowskiego Sochaczewa

Święto Mieszkańców tradycyjnie osłodzi poczęstunek, na który burmistrz zaprasza wszystkich mieszkańców i gości Dni. Wypiek przygotuje, jak co roku, sochaczewska Cukiernia „Lukrecja”.

14.30 - występ Sochaczewskiej Orkiestry Akordeonowej

Sochaczewska Orkiestra Akordeonowa założona została w październiku 2017. Działa ona pod dyrekcją Ludwika Skrzypka. Mimo, że nie występuje ona długo, ma na swym koncie kilka programów muzycznych. Tworzą ją głównie absolwenci sochaczewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ul. Warszawska 80

Prowadzenie Aleksandra Skwira i Daniel Janiak

10.00-18.00

Miasteczko zdrowia - pomiar cholesterolu i glukozy, pomiar ciśnienia, wywiad określający czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca oraz zawału mięśnia sercowego, wykonywanie badań EKG, porady dietetyka.

14.00-19.00

- Jarmark Sochaczewski :

• Festiwal Foodtracków

• Strefa NGO - prezentacja dorobku sochaczewskich organizacji pozarządowych

• Miasteczko ruchu drogowego (przygotowane przez OSK „Strażak”)

• Strefa animacji rodzinnych, czyli piknik rodzinny z elementami profilaktyki prozdrowotnej:

Cała rodzina będzie miała możliwość spędzenia czasu na wspólnej, twórczej zabawie. W przyjemny
i radosny sposób udowodnimy, jak ważne jest, aby być razem, zdrowo i przyjemnie spędzać czas.
Na rodziny czekać będzie m.in.

- strefa klocków drewnianych i jenga – to około 25 tys. klocków rozwijających kreatywność i fantazję budowniczych

- strefa klocków Lego i Duplo – uczestnicy będą nauczyć się podstaw tworzenia konstrukcji, zrozumieją jak działają narzędzia, spróbują swoich sił jako budowniczowie i mali mechanicy

- strefa wideogracza – to stanowiska z komputerami i projektorami cyfrowymi, które przeniosą gości w wirtualny świat. Dzieci i dorośli będą mogli ścigać się super autami i rozgrywać mecze piłkarskie na światowym poziomie

- malowanie twarzy – w tym miejscu zmienimy dzieci w piękne kolorowe motyle, słodkie pieski lub kotki. Malowanie buziek wykonywane będzie profesjonalnymi, bezpiecznymi farbkami z atestem

- świat baniek mydlanych. Animatorzy pokażą, jak dobrze można się bawić zwykłymi bańkami mydlanymi, że w dużej bańce można nawet schować dziecko!

- strefa plastyczna i rękodzieła – to miejsce twórczej wyobraźni i pomysłowych kombinacji. Dzieci samodzielnie, wspólnie z rodzicami lub „pod okiem” instruktora będą mogły oddać się kreatywnej pracy, dzięki której powstaną piękne prace artystyczne

- strefa bobasa – to animacje dla maluszków, miejsce specjalnie przygotowane dla najmłodszych
z zabawkami, puzzlami, piłeczkami itd.

- strefa profilaktyczna „Dbamy o zdrowie” składa się z kilku elementów. Zobaczymy tam guady (specjalnie przygotowane tory przeszkód i zdalnie sterowane pojazdy), każdy będzie mógł także wsiąść do symulatora jazdy, aby zobaczyć różnicę, jak prowadzi się na trzeźwo, a jak po alkoholu lub zażyciu narkotyków. Nie zabraknie narkogoogli i alkogogli czyli specjalnych okularów pokazujących świat, który widzi człowiek będący pod wpływem substancji psychoaktywnych lub alkoholu

- nauka gry w szachy dla najmłodszych – dywanik szachowy, rysunki szachowe, symultana szachowa – opiekun Stanisław Osiecki, Teresa Kłujszo;

- ulubione gry w wersji XXL - atrakcja dla całej rodziny, kolorowe plansze,
po których dzieci mogą chodzić, skakać i biegać, grając w różne gry z animatorem takie jak: warcaby, kapsle, kółko i krzyżyk, twister, scrabble, klasy, gra Kubb, francuskie bule, drewniane kręgle, domino – Stowarzyszenie Planszówki w Sochaczewie;

- Animacje wystawców.

- Wesołe miasteczko

- Strefa handlowa

16.00-18.00 – występy zespołów z Sochaczewskiego Centrum Kultury: pokaz tańca towarzyskiego dorosłych, koncert zespołu Perełki, występ wokalny finalistów Open Day Junior, występ wokalny finalistów Open Day - piosenki Abby, pokaz taneczno - wokalny grupy Folklorek, pokaz tańca grupy Abstrakt i Abstrakt Junior, pokaz tańca grupy Smile Crew.

18.00 - Koncert zespołu Teren C

Zespół wykonujący muzykę country powstał w latach 80 XX w. Grał wtedy wiele koncertów, m.in.
ze Stanisławem Sojką. Później na pewien czas zawiesił swoją działalność, by reaktywować się w roku 2010. Zespół wykonuje przede wszystkim własne utwory, czasem korzystając ze standardów.
W czerwcu 2017 roku zespół wydał debiutancki album pt. „Tak myślę sobie”.

19.15 - Koncert Patrycji Markowskiej

Na runku ukazało się osiem krążków wokalistki. Pochodzą z nich dobrze znane hity, takie jak: „Gdy zgasną światła”, „Jeszcze raz”, „Księżycowy”, „Ostatni”. Wokalistka nagrywała i występowała z takimi artystami jak: Leszek Możdżer, Tanita Tikaram czy O.S.T.R. Ponadto była trenerką w dwóch edycjach telewizyjnego show The Voice of Poland.

20.30 - Koncert zespołu Dżem

Zespół powstał na początku lat 70. XX wieku. Założyli go bracia Adam i Beno Otrębowie oraz Paweł Berger. Do składu szybko dołączył wokalista Ryszard Riedel. W 1985 roku ukazał się debiutancki album studyjny Dżemu „Cegła”. Po śmierci Ryszarda Riedla wokalistą zespołu został Jacek Dewódzki, a następnie Maciej Balcar. Zespół regularnie występuje, m. in. wielokrotnie gościł na „Przystanku Woodstock”. Dżem zagrał też jako suport wielu gwiazd, takich jak Eric Clapton, The Rolling Stones, czy AC/DC.

Żelazowa Wola

18.00 - koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego
na Mazowszu w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Sochaczewie

Historia Festiwalu sięga roku 1993, a od 2007 roku ma on formułę międzynarodową. Przez lata wykonawców oceniało jury składające się z wybitnych pedagogów Akademii Muzycznych pod przewodnictwem prof. Jana Kadłubiskiego. Ogromną satysfakcją dla laureatów jest możliwość koncertowania w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli oraz w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym.

(UM Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone