Zamknij
REKLAMA

Wielkanoc na Mazowszu 2019. Relacja, zdjęcia

15:10, 14.04.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

- To wspaniały dzień. Niedziela Palmowa jest okazją do świętowania z mieszkańcami, którzy na kiermaszu mogą oglądać dzieła sztuki, spotkać  się z innymi i zakupić świąteczne ozdoby. Dla mnie najważniejsze jest w tym wszystkim kultywowanie tradycji, bo to właśnie buduje naszą tożsamość. Jest tu dużo młodych osób, które mam nadzieję, przejmą po nas pałeczkę - mówi starosta Jolanta Gonta. 

 

Za nami kiermasz Wielkanoc na Mazowszu, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i hotel Chabrowy DworekNa miejscu zgromadziło się około 40 wystawców z różnych zakątków Mazowsza, ale nie tylko. Byli wystawcy prywatni ze swoimi wyrobami rękodzielniczymi, ale były też organizacje i instytucje, które środki, pozyskane ze sprzedaży wielkanocnych ozdób i smakołyków przeznaczą na rozwój placówek lub na rzecz swoich członków. 

O 13.00 nastąpiła oficjalna część, w której ojciec Sebastian Bielski poświęcił palemki, a tuż po tym wręczono puchary za najciekawsze stoisko, najładniejszą dekorację wielkanocną i najpiękniejszą pisankę. Nagrodzeni zostali: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Załuskowie, Barbara Pacholska z Kromnowa i Barbara Bogucka z gminy Leoncin.

Kiermasz wprowadził odwiedzających w zbliżający się okres wielkanocny. Jak mówi starosta, Jolanta Gonta:

- To wspaniały dzień. Niedziela Palmowa jest okazją do świętowania z mieszkańcami, którzy na kiermaszu mogą oglądać dzieła sztuki, spotkać  się z innymi i zakupić świąteczne ozdoby. Dla mnie najważniejsze jest w tym wszystkim kultywowanie tradycji, bo to właśnie buduje naszą tożsamość. Jest tu dużo młodych osób, które mam nadzieję, przejmą po nas pałeczkę. 

Współorganizatorami jarmarku są właściciele Chabrowego Dworku. Jak mówi Jacek Chaber:

- Wielkanoc na Mazowszu zawsze jest organizowana w Chabrowym Dworku, z czego bardzo się cieszymy. Można tu obejrzeć przeszło 30 stoisk z artykułami wielkanocnymi, prezentujemy także naszą hotelową kuchnię

 

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone