Zamknij
REKLAMA

Podzamcze. Niektórzy myślą, że to nowy amfiteatr

15:45, 10.02.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Na własne uszy słyszeliśmy komentarze świadczące o przekonaniu, że powstające schody z parku przy Traugutta wprost na ulicę Podzamcze i w rejon wzgórza zamkowego to część budowanego od podstaw amfiteatru. Tak nie jest, choć wydaje się wielce prawdopodobne, że w przyszłości ten fragment historycznego centrum naszego miasta wpisze się w otoczenie nowej sceny koncertowej.

 

Park im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie u zbiegu ulic Traugutta i Warszawskiej został już – po renowacji – oddany do użytku. Zasadniczo. Bo skarpa sprowadzająca spacerowiczów na ulicę Podzamcze nadal jest w budowie. Od kilku tygodni wzdłuż całego jej brzegu budowane są schody i profile je imitujące. Całość, w dużej mierze ze względu na łuki i rozmach, przypomina amfiteatr. Z tego powodu część mieszkańców jest przekonana, że ten właśnie powstaje. Ale tak nie jest.

Warto podkreślić, że schody na skarpie parku Chopina nie były ujęte w pierwotnym projekcie. To znaczy nie w takim – imponującym – zakresie. Osobiście rozmawialiśmy z kierownikiem prac w parku z firmy Ziel-Bud tuż po rozpoczęciu renowacji, który podzielił się z nami przekonaniem, że warto zainwestować w te stopnie, ale pod takim warunkiem, że zostaną one połączone z naturą.

Rozmowy z władzami miasta przyniosły spodziewany efekt i zdecydowano o dodatkowych pracach. I wszystko wskazuje na to, że postąpiono słusznie. Częściowo drewniane, a częściowo ażurowe stopnie dodały miejscu elegancji, a i przecież wygody. Już dziś w ciepłe dni mieszkańcy chętnie zaglądają w to miejsce, najwyraźniej przyciągnięci zmianą.

Schody nie mają jednak nic wspólnego z amfiteatrem, choć w przyszłości zapewne sugestywnie wpiszą się w otoczenie nowej sceny. Tu pytanie brzmi – w jakiej przyszłości. Projekt budowy amfiteatru jest gotowy od dawna, niestety, zabezpieczone środki daleko odbiegały od ofert wykonawców biorących udział w przetargach. Wobec tej sytuacji, jak informuje burmistrz Piotr Osiecki, ratusz próbuje w tej chwili wygospodarować oszczędności w samym projekcie.

- Poprosiliśmy biuro projektujące amfiteatr o sprawdzenie, czy może obniżyć koszty jego budowy. Jeśli okaże się, że amfiteatr może powstać taniej, nie tracąc nic na jakości, warto pomyśleć o poprawkach w projekcie. Tak samo jak mieszkańcom zależy mi na dokończeniu prac w rejonie wzgórza zamkowego, a scena wraz z widownią jest niezwykle ważnym elementem zagospodarowania tego obszaru.

Przypomnijmy, że w tej chwili budowane są bulwary nad Bzurą oraz nowa przystań kajakowa. Wzniesienie amfiteatru dopełni całość, wzmocni znaczenie rekreacyjne terenu, a przede wszystkim umożliwi powrót Dni Sochaczewa pod wzgórze.

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (5)

SiemaaSiemaa

0 0

NOOO W KOŃCU :) :) :) 21:01, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiastoMiasto

1 0

Miasto mogło by zrobić w końcu remont podzamcza i sceny i zapraszać jakieś kabarety było by świetne widowisko i dawka humoru na tle ruin zamku :D 21:05, 10.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

linulinu

0 0

*%#)!& :-)
A tak BTW: myślałem ze kabaretu w e władzach mamy dostatek ? To jeszcze na podzamczu ich pokazywać ? 10:19, 11.02.2019


ŁukaszŁukasz

0 0

Bardzo fajny pomysł 21:17, 10.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KsięgowyKsięgowy

0 0

Ma powstać taniej bez uszczerbku na jakości - co za bzdura. Panie Burmistrzu aby nam ta muszla na głowę się nie zawaliła podobnie jak budowla na przystani. Tu, też zrobiliście taniej?

Poza tym, z tego co pamiętam najniższa oferta była o 50% droższa od zakładanego budżetu. Optymiści w Urzędzie nadal myślą, że da się wszystko po łebkach robić i nikt tego nie zauważy 08:00, 12.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone