Zamknij
REKLAMA

Obciążone śniegiem dachy przyczyną tarapatów

09:55, 10.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

W razie zaniedbań, dotyczących zalegania nadmiernych ilości zgromadzonego na dachach śniegu, właściciele czy zarządcy budynków muszą się liczyć z karami przewidzianymi w prawie budowlanym, a może to być grzywna lub kara pozbawienia wolności.

 

W ostatnim w naszym mieście obserwuje się pierwsze poważniejsze opady śniegu tej zimy. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na odśnieżanie dachów, ponieważ niedopilnowanie tej kwestii może się skończyć spowodowaniem zagrożenia dla osób znajdujących się w budynku, ale i przechodniów. Także właściciele i zarządcy budynków mogą mieć z tego tytułu nieprzyjemności, bowiem odpowiadają oni za stan techniczny obiektów. W razie zaniedbań, dotyczących zalegania nadmiernych ilości zgromadzonego na dachach śniegu, właściciele czy zarządcy budynków muszą się liczyć z karami przewidzianymi w prawie budowlanym, a może to być grzywna lub kara pozbawienia wolności. Takie przypadki należy zgłaszać do powiatowych inspektorów nadzoru budowlanego.

Właściciele i zarządcy budynków powinni przyjrzeć się zwłaszcza płaskim dachom, o małym kącie nachylenia lub powierzchni powyżej 1000 m², a także budowlach większych niż 2000 m², co tyczy się przede wszystkim hipermarketów, hal i magazynów.

Uwagę należy także skupić na zwisających soplach, które mogą spowodować realne zagrożenie dla przechodniów.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone