Zamknij
REKLAMA

Iłów: 400 nowych drzew za Orlikiem w społecznym czynie

14:24, 11.10.2018 | Wach
REKLAMA
Skomentuj

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy radni postanowili nadać nazwę nowemu terenowi rekreacyjnemu, jaki powstał na terenie Iłowa w okolicy boiska Orlik i Hali Sportowej.

 

Jak mówiła radna Dorota Bernat, jest to koronna zasługa pana Jana Mierzwickiego, który był inicjatorem i głównym wykonawcą  powstania tam parku.

- Choć podkreślić należy dobrą wolę i współpracę wójta Romana Kujawy i sekretarza gminy Przemysława Nowackiego, to, co zrobił pan Janek – mówiła podczas sesji radna Dorota Bernat - zasługuje na  najwyższe wyrazy uznania. Włożył w to swoją pracę i swoje pieniądze.

Sam Jan Mierzwicki wspominał, iż robił to z myślą, że będzie to park dla kolejnych pokoleń. Położony jest  na gminnej działce o powierzchni 80 arów, gdzie do tej pory rosła trawa i zielsko. Wpadł więc na pomysł, żeby zorganizować tam park, a po wizycie w gminie i rozmowach o przeznaczeniu działki, w wyniku zbiórki na tym terenie, posadzono prawie 400 drzewek większych i mniejszych, a sam inicjator dofinansował brakującą, wcale niemałą sumę.

Następnym jego pomysłem jest utwardzenie alejek, które mogą służyć do spacerów i sportowego wypoczynku i wyposażenie parku w niezbędną infrastrukturę.   

A że rok ten jest wyjątkowy dla naszej historii, zaproponował nazwę „Park im. 100-lecia odzyskania niepodległości”, którą radni przyjęli jednogłośnie. Teraz nie pozostaje nam nic innego, niż cierpliwie poczekać, aż drzewa urosną.

wach 

(Wach)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone