Zamknij
REKLAMA

Róg Żeromskiego i Senatorskiej: przeciętny widok w centrum miasta

21:38, 11.09.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

- Zainteresujcie się tematem skweru przy ulicy Żeromskiego, róg Senatorskiej, dzieją się tam cuda na tym paśmie zieleni, bezdomni i okoliczni bywalcy mają tam swój wychodek, na trawniku notorycznie śpią pijani, obok budynku, w którym znajduje się transformator, jest taki smród, że  nie da się przejść. Jak mamy tam spacerować z dziećmi, ławki okupują pijani. Wszędzie są fekalia, a przecież jest to ściśle centrum i wizytówka miasta – informuje nas mieszkanka tej części Sochaczewa. I podsyła zdjęcie.

 

To prawda. Czy to mieszkańcy Senatorskiej, Żeromskiego, Staszica, czy zwykli bywalcy sklepów i targowiska na Pokoju, wiedzą doskonale, że tak właśnie jest. Widok leżących, czy to śpiących, czy dogorywających na trawnikach przeważnie mężczyzn jest chlebem powszednim. No właśnie, dogorywających – wielu przechodniów nie wie, jak zareagować, czy dać pospać, czy ratować życie.

Nasza mieszkanka nie chce takiego widoku. Pewnie nawet bardziej chodzi o wizytówkę miasta wewnątrz serca, niż na zewnątrz. Nie chcemy zmierzać się z takimi emocjami na co dzień, a jednak musimy. I wolelibyśmy spocząć w ładnym otoczeniu na ławeczce, niż uciekać przed przykrym widokiem i zapachem.

Wyeliminować zjawiska pewnie się nie da, ale widok – i owszem. Wystarczy inaczej zagospodarować teren. I nie mamy tu na myśli wycinki drzew i bruku zamiast trawnika. Przeważyć siły, co do lokatorów, mógłby niewielki plac zabaw.

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (1)

ZbigniewZbigniew

1 0

A w ramach Funduszu Obywatelskiego by się nie dało zagospodarować terenu ? 15:31, 15.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone