Zamknij
REKLAMA

Nasi harcerze na zlocie w Gdańsku

21:35, 09.08.2018 | P.S
REKLAMA
Skomentuj

Już setne urodziny świętuje Związek Harcerstwa Polskiego, który powstał w Polsce razem z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Z tej okazji harcerze świętują okrągłe urodziny na zlocie w Gdańsku pod hasłem „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Na trwającej od 6 do 16 sierpnia są też harcerze z hufca ZHP Sochaczew.

Na wyspie Sobieszowskiej gdzie odbywa się zlot zjawił się też odznaczony tytułem Niezawodny Przyjaciel harcerstwa burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, który w rozmowie z naszym portalem zaznaczył, że sam był niegdyś harcerzem, jednak nigdy wcześniej nie miał okazji być w tak dużej grupie harcerzy i harcerek, bo na zlocie jest ich kilka tysięcy. Zdaniem burmistrza przygoda, jaka niewątpliwie jest taki wyjazd to doskonała okazja do podsumowania ostatnich stu lat ZHP oraz szansa na wprowadzenie związku w kolejne stulecie.

Trzeba zaznaczyć, że pomorskie spotkanie jest też okazją do promowania przez harcerzy swoich miejscowości. Sochaczewski hufiec przygotował na tą okazję specjalna wystawę dotyczącą Sochaczewa oraz tutejszego hufca ZHP. Dodatkowo herba miasta został tez wywieszony na terenie miasteczka zlotowego.

Nasi harcerze promują Sochaczew nie tylko swoją twórczością na zlocie, ale tez postawą. Harcerka z 4 Sochaczewskiej Drużyny Harcerskiej “Koniczyna” Joanny Dąbrowskiej została nominowana do wzięcia udziału w odnowieniu przyrzeczenia harcerskiego. Na scenie z jej udziałem, a także wspólnie z Przewodniczącym ZHP hm. Dariuszem Supłem i Naczelniczką ZHP hm. Anną Nowosad odczytano prawo harcerskie i treść roty. 

Foto: ZHP Sochaczew

(P.S)
REKLAMA

Komentarze (1)

zuchzuch

0 0

pan w białej koszuli to też harcerz ? 10:20, 16.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone