Zamknij

Góralska Hora: zespół z gór na placu Kościuszki

15:19, 05.07.2018 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę na Placu Kościuszki kolejna odsłona Sochaczewskiego Festiwalu Folklorystycznego. Tym razem gości będzie bawić znakomity zespół Góralska Hora. Zespół międzynarodowy, bowiem na sochaczewskim placu Kościuszki popis umiejętności da m. in. cymbalista ze Słowacji.

 

Chcieliśmy zaprezentować różne regiony i różny folklor, wobec czego na festiwalu nie może zabraknąć muzyki góralskiej. Typ padł na jedną z najlepszych kapel góralskich. Zespół prezentuje bardzo bogaty repertuar, w różnych odsłonach. - Mówi Joanna Niewiadomska-Kocik z sochaczewskiego Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

Muzyczne poszukiwania grupy opierają się o wpływy słowackie, węgierskie, bałkańskie, rumuńskie, cygańskie i żydowskie. Zespół Góralska Hora nie stroni też od własnych aranżacji popularnych utworów, tj. Love me tender czy Besame mucho. Nic więc dziwnego, że grupa często zapraszana jest na festiwale i koncerty zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Jej oryginalność została doceniona również przez telewizję Polsat, która zaprosiła Góralską Horę do nagrania muzyki do serialu Szpilki na Giewoncie.

Nie można pominąć unikatowych instrumentów, na których zespół koncertuje. Góralskie trombity i piszczałki nadają ich występom prawdziwie góralskiego charakteru, a gościom, którzy przybywają na ich koncerty dawkę niezapomnianych wrażeń muzycznych.

Zapraszamy po dużą dawkę pozytywnej energii w niedzielę 8 lipca o 19.00 na plac Kościuszki w Sochaczewie.

foto: Góralska Hora

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone