Zamknij

Wyjazd zarobkowy do Niemiec - wszystko, co musisz wiedzieć

08:26, 17.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:27, 17.06.2019
Skomentuj

Zarobkowy wyjazd za granicę to dla wielu pracowników ostatnia deska ratunku i szansa na poprawienie kondycji finansowej. Bardzo popularnym kierunkiem wśród Polaków okazują się Niemcy. Nasz zachodni sąsiad oferuje wiele dobrze płatnych stanowisk dla obcokrajowców. Podpowiadamy jak się przygotować do wyjazdu oraz o co zadbać już podczas pobytu za granicą.

Zaplanuj swoją karierę kilka miesięcy przed wyjazdem

Zarobkowy wyjazd do Niemiec w ciemno przeważnie nie wychodzi na dobre potencjalnemu pracownikowi. Jeszcze przed wyjazdem warto więc sporządzić swój życiorys. Oczywiście musi być on napisany w języku urzędowym kraju, do którego planujemy swój wyjazd. Sam proces rekrutacji również powinien odbyć się przed naszym wyjazdem do Niemiec. Wówczas mamy pewność, że przekraczając polsko-niemiecką granicę faktycznie otrzymamy zatrudnienie pozwalające na godne przeżycie. Pracy możemy szukać nie tylko na specjalistycznych portalach, ale również w legalnych agencjach zatrudnienia za granicą.

Decydując się na takie rozwiązanie, otrzymujemy również pomoc specjalistów w kwestii organizacji miejsca zamieszkania lub nawet transportu. Poszukiwania na własną rękę gwarantują nam również poszukiwania noclegu. Bardzo rzadko zdarza się, że potencjalny niemiecki pracodawca zapewnia lokum swojemu zagranicznemu pracownikowi.

Jeśli uda nam się znaleźć dobrze płatną pracę i tymczasowe miejsce zamieszkania w Niemczech, jedynym naszym obowiązkiem po przyjeździe do celu będzie rejestracja naszego pobytu w miejscowym Urzędzie. Mamy na to równo 14 dni od momentu przyjazdu.

Przelewy do Polski - bank okazuje się posiadać sporą konkurencję

Wiele osób decydujących się na zarobkowy wyjazd za granicę pozostawia swoją rodzinę w kraju i regularnie wspiera ją finansowo. Okazuje się, że tradycyjny przelew bankowy nie jest jedyną formą wysyłania pieniędzy. O wiele tańszy i szybszy w realizacji jest przelew z Niemiec do Polski realizowany przez firmę wyspecjalizowaną w zagranicznych operacjach. Tego typu transakcja charakteryzuje się prostotą oraz niskimi kosztami prowizyjnymi, a transfer zlecamy za pomocą strony https://www.easysend.pl/przelewy-z-niemiec-do-polski. Tani przelew na koncie odbiorcy znajdzie się w ciągu jednego dnia roboczego - to jest wersja standardowa, którą można zdecydowanie przyspieszyć. Usługa ekspres jest dodatkowo płatna, jednak jej koszty w dalszym ciągu są konkurencyjne dla przelewów bankowych.

Dokumenty wymagane podczas pobytu w Niemczech

Aby wykonać tani przelew z Niemiec do Polski, musimy zarejestrować się na stronie internetowej firmy wyspecjalizowanej w tego typu transakcjach, gdzie obowiązkiem będzie wylegitymowanie się dowodem osobistym. Ten sam dokument będzie nam niezwykle przydatny niemalże w każdej sytuacji urzędowej na terenie naszych zachodnich sąsiadów. Zarówno Niemcy, jak i Polska są członkami Unii Europejskiej, więc przed wyjazdem nie musimy przesiadywać w kolejkach do wyrobienia paszportu. Również prawo jazdy wyrobione w naszym kraju będzie obowiązywało na niemieckich drogach. Przed wyjazdem warto upewnić się, czy nasze dowody tożsamości nie są przeterminowane. Posiadanie dokumentu, który stracił ważność, uniemożliwi Ci przekroczenie polsko-niemieckiej granicy.

Z Polski do Niemiec warto również zabrać kopię odpisów aktu ślubu bądź urodzenia dzieci. Będą one niezbędne w przypadku starania się o meldunek. Posiadanie wyżej wymienionych dokumentów pozwoli nam na uzyskanie korzystniejszej klasy podatkowej. W torbie podróżnej warto także zmieścić dokumenty potwierdzające nasze kwalifikacje.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%