Zamknij
REKLAMA

Mówią o dużych pieniądzach, a nie zostaje prawie nic. Co dalej z ulgą?

15:00, 21.02.2021 | D.W.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Media mówią o uldze na internet, która miała się okazać zastrzykiem gotówki. Obiecywano nawet 1520 złotych. Jaka jest prawda?

W tym roku zeznanie podatkowe należy złożyć między 15 lutego a 30 kwietnia.

Do końca lutego pracodawcy powinni dostarczyć pracownikom formularz PIT 11. Osoby, które przyłożą się do rozliczenia za ubiegły rok i zaopatrzą się w niezbędne dokumenty, odzyskają część gotówki.

Skarbówka będzie miała trzy miesiące na rozliczenie podatku, a jeżeli rozliczymy się przez internet, czas oczekiwania będzie krótszy.

Podatnicy, jak zwykle, mogą rozliczyć się z ulg, dzięki którym zyskają zwrot pieniędzy. Wśród nich wymienia się ulgę na dziecko oraz na internet. Proces wypełniania dokumentów wcale nie jest skomplikowany, a za sam internet, jak informują niektóre portale, można otrzymać nawet 1520 zł.

A jak jest w rzeczywistości?

- Ulga internetowa umożliwia odliczenie od podatku przychodu lub dochodu wydatków, które ponieśliśmy za internet w 2020 roku. Zwrot pieniędzy nie dotyczy sprzętów, ale w ramach ulgi możemy uwzględnić koszt internetu mogilnego, stacjonarnego oraz tego w telefonie

- informuje portal edziecko.pl

Żeby odliczyć ulgę podatkową, należy przygotować dokumenty, które potwierdzą wydatki poniesione na internet w rozliczanym roku podatkowym. Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa dowodem realizacji usług, może być dokument, który jasno potwierdzi poniesienie wydatku.

To jednak, nie oznacza, że otrzymamy 100% zwrotu poniesionych kosztów. 

- Ulga to 17% rocznych wydatków. Bo odliczamy kwotę od dochodu - informuje nas jeden z radców prawnych.

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

qwertyqwerty

5 0

odliczenie Internetu przysługuje tylko dwa razy na całe życie , jeśli odliczyłeś Internet 10 lat temu to juz do końca swojego zawodowego życia go nie odliczysz, to jest bez sensu 15:23, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LolaLola

5 0

W CZASACH PANDEMII POWINNA BYĆ WPROWADZONA NOWA ULGA NA MASECZKI .BO JEŚLI JEST 4-5 OSOBOWA RODZINA I WSZYSCY MUSZĄ NOSIĆ PRZYMUSOWO TE MASECZKI HIRURGICZNE TO WYDAJĄ MIESIĘCZNIE OK.3ZL×30 DNI×5 OSÓB W RODZINIE =450 ZŁ NA MIESIĄC! !!!×12 MIESIECY=5400ZL!!!DLATEGO WSZYSCY POWINNIŚMY WYMÓC NA RZADZACYCH TE ULGĘ W PICIE.NIE JEST TO DAROWIZNA "COVIDOWA" ODLICZANA PODWÓJNIE JAK TO ROBIA FIRMY ,ALE WYDATEK RODZIN JEST BARDZO DUŻY W SKALI ROKU I TEZ TAK POWINNO BYĆ TRAKTOWANE JAKO ULGA I ODLICZANE W PICIE .NIE MÓWIĄC JUŻ O ŚRODKACH DEZYNFEKUJĄCYCH CZY ODKAZAJACYCH KTORYCH TEZ TERAZ DUŻO UŻYWAMY. . 19:49, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%