Zamknij
REKLAMA

List otwarty teresińskich nauczycieli. Oto, dlaczego strajkują

19:08, 14.04.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Strajkujący nauczyciele z gminy Teresin wystosowali list otwarty, w którym wyjaśniają motywy swojego postępowania. Poniżej publikujemy go w całości:

 

Drodzy Rodzice!

W związku z sytuacją w oświacie i podjętą przez nas decyzją o przyłączeniu się do strajku ogólnopolskiego czujemy się w obowiązku wyjaśnić Państwu powody naszej decyzji i stanowisko w sprawie reformy oświatowej.

Nasz protest nie ma twarzy politycznej. Walczymy nie tylko o godne życie i uposażenie, ale także o szacunek i prestiż pracy nauczyciela oraz adekwatne do potrzeb samorządów finansowanie oświaty. Uważamy, że długoletnie zaniedbania i wprowadzane zmiany nie służą naszym dzieciom i powodują chaos w oświacie (podwójny rocznik, przeciążenie siódmoklasistów i ósmoklasistów, dwuzmianowość, źle napisana podstawa programowa).

Nie mogliśmy dłużej trwać w bierności i zgadzać się milcząco na dalsze lekceważenie naszych głosów i doświadczenia zawodowego.

Zaprotestowaliśmy właśnie dlatego, że nie chcemy, aby za niewłaściwe decyzje zapłaciły nasze dzieci i cała polska edukacja.

Dziękujemy za głosy wsparcia i zrozumienia tym wszystkim, którym bliska jest polska oświata.

 

Nauczyciele i pracownicy oświaty uczestniczący

 w strajku ogólnopolskim, strajkujący z terenu Gminy Teresin

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (10)

EdwardEdward

9 4

Hahaha - tylko taki komentarz w zasadzie jest tu adekwatny. Wy nie chcecie zreformować oświaty! Przecież walczycie wyłącznie o podwyżkę i jak tonący brzytwy będziecie się trzymać karty nauczyciela i niebywałych w dzisiejszym świecie przywilejów. 07:24, 15.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MaryMary

4 2

Dokładnie. Najpierw trzeba coś wnieść od siebie a nie tylko żądać. Co z was na pedagodzy skoro wasze powołanie to nauczanie a teraz w trakcie strajku co przekazujecie dzieciom... Jak się nie ma innego pomysłu na większe pieniądze to przestań pracować o to właśnie wam chodzi? 08:16, 15.04.2019


LidkaLidka

10 4

Dokładnie . Nauczyciel z powołania nie zostawiłby na pastwę losu dzieci podchodzacych do egzaminów . Szacunek tylko dla tych prawdziwych nauczycieli dzięki którym egzaminy mogły się odbyć !!! Im dać podwyższę a nie reszcie która olała tak ważna sprawę i olewa to dalej . 10:11, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

quwertyquwerty

5 3

Pitolicie nauczyciele. Przetupaliście kompletnie tzw. godność i poszanowanie dla nauczyciela. Brawo, dzięki (z)Bro(d)niarzowi zrobiliście z siebie niestety zwykłe mięso polityczne. 12:15, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tom129tom129

7 3

Wy nie jestescie nauczycielami tylko krwiopijcami!!!! Zostawiliscie dzieci na pastwe losu a rodzicom zrobiliscie wielki problem!! 15:05, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bet112bet112

7 1

Szkoda gadac to nie nauczyciele tylko wyzyskiwacze!! Co maja zrobic teraz rodzice? Wybrac caly urlop? A puzniej Pani nauczycielka pojedzie w lipcu na wczasy a dzieci nie bo rodzice nie beda mieli urlopu!!! Sa ludzie ktorzy zarabiaja 1600 zl i nie moga strajkowac a pracuja po 10 godzin dziennie a nie po 5 tak jak nauczyciele!! Zenada mam nadzieje ze dzieci i rodzice wam sie odwdziecza!!!! 15:10, 15.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KStkuKStku

5 0

Zacznę od cytatu, cytatu którego treść jest oburzająca, fałszywa, pełna obłudy i jest kolejnym dowodem, że macie obywateli dorosłych i dzieci za zwykłą tępotę społeczną ! "...Nasz protest nie ma twarzy politycznej. Walczymy nie tylko o godne życie i uposażenie, ale także o szacunek i prestiż pracy nauczyciela oraz adekwatne do potrzeb samorządów finansowanie oświaty. Uważamy, że długoletnie zaniedbania i wprowadzane zmiany nie służą naszym dzieciom i powodują chaos w oświacie (podwójny rocznik, przeciążenie siódmoklasistów i ósmoklasistów, dwuzmianowość, źle napisana podstawa programowa)....".
Nie ma może twarzy politycznej - MA POLITYCZNĄ ANTYRZĄDOWĄ I PRO ZAGRANICZNĄ MORDĘ ! Podkreślę jeszcze dla jasności, że nie glosowałam w 2015 roku na PiS, ale teraz jak mam wybór pomiędzy partią propolską (PiS), a proniemiecką zbieraniną (szyld KE podobny do tego unijnego, a w rzeczywistości po-komuchy i reszta to nie wiadomo co). W odpowiedniej kolejności ujęte o co walczycie o wasze godne życie i uposażenie, ALE WIĘCEJ PRACOWAĆ NIE CHCECIE ?! choć w krajach wyżej rozwiniętych nauczyciele pracuję więcej godzin, dlaczego? PRESTIŻ, SZACUNEK ? Ludzie na to trzeba pracować UCZCIWIE I RZETELNIE LATAMI!a nie ODSYŁAĆ UCZNIÓW NA KOREPETYCJE, Moja starsza koleżanka ostatnio mówiła, że za Jej czasów praktycznie nikt nie korzystał z korepetycji bo własnie uczyli ich NAUCZYCIELE GODNI SZACUNKU I MIELI PRESTIŻ, Wy na te dwa czynniki społeczne po prostu NIE ZASŁUGUJECIE ot i wasza walka o to to bzdura - wam chodzi by eurowybory wygrała "peło" z przystawkami, ale i ile pamiętam w 2015 lub 2014 odesłali was bez podwyżek a wy im dziś tyłki liżecie ! tfu ! JESTEŚCIE ŻAŁOŚNI, KŁAMLIWI I NIE ZASŁUGUJECIE NA MIANO "NAUCZYCIEL" - STRAJKUJĄCY KTÓRZY ZOSTAWILI DZIECI WYKONUJĄ TYLKO ZAWÓD NAUCZYCIELA i to wszystko! Jeszcze jedna strona tego strajku jest - jeśli matki, ojcowie samotnie wychowujący dzieci stracą pracę to powinni was ZASKARŻYĆ O ODSZKODOWANIA, a te powinny być wypłacone z waszych prywatnych kieszeni i majątków lub z majątku związku waszego przodownika "B"!!! CZY W RAMACH PODWYŻEK, DOBRA UCZNIÓW ZGODZICIE SIĘ NA WIĘCEJ GODZIN? NIE! BO MACIE GDZIEŚ UCZNIÓW NAJWAŻNIEJSZA JEST POLITYCZNA MORDA TEGO STRAJKU I MAMONA DLA was! Prestiż i szacunek wam się marzy - a pracy więcej nie.
Napisałabym szczerze co myślę naprawdę ale byłoby zbyt dużo niecenzuralnych słów! Przepraszam, ale taktownych i grzecznych słów w ich stronę już nie ma :(
08:25, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KStkuKStku

3 1

Witam ponownie! Ktoś tu w "tusochaczew" napisał, że stawka nauczyciela to 3900 podstawy netto za 18 godzin lekcyjnych tygodniowo.
18 godz. tygodniowo to licząc 45 ? minutową godz. lekcyjną daje 24 godzin lekcyjnych zajęć w tygodniu, a w miesiącu daje to 96 godz. ok przyjmijmy 100 godz. 3900 netto daje 39 zł netto za godz. lekcyjną (45 minut) pracy. To jak na polskie warunki ani dużo ani mało, jednak pozostaje to za 45 minut pracy.
Grupa zawodowa wykonująca kiedyś szlachetny zawód których ludzi go wykonujących nazywano słusznie NAUCZYCIEL lub NAUCZYCIELKA, dziś już napisałabym starając się ująć to łagodnie, za ich własne postępowanie tylko wykonująca ten zawód ale nie zasługująca na zaszczytne miano NAUCZYCIEL. Zapewne jest jakiś procent tych którzy zasługują na to miano ? tytuł, wykonują swoją pracę z powołania, z troską i dbałością o jak najdoskonalsze przekazanie wiedzy swoim podopiecznym ? dzieciom i młodzieży, których to rodziny pracują, a w dorosłym życiu i te dzieci będą pracować i odprowadzać podatki z których płacone są gaże wszystkim, tym zasługującym na poważanie, szacunek i prestiż jak i tym co chcą te zaszczyty, chcą je wymusić na rządzie i społeczeństwie biorąc bezbronne dzieci podatników na swoje strajkowe tarcze, jak w dawnych czasach barbarzyńcy wieszali zakładników w tym i dzieci do machin oblężniczych, różnica jest tylko taka, może aż taka, że tamci robili to jawnie i bez ogródek, dziś ci wykonujący zawód nauczycieli pod pretekstem walki o dobro dzieci, szacunek do zawodu i prestiż robią to w sposób zawoalowany!
Do nich nie dotrze, że na szacunek i prestiż trzeba ciężko i uczciwie pracować! Dlaczego? Bo jakiś skończony idiota dał im przywileje, kartę nauczyciela i przez to im wydaje się że mają to KONSTYTUCYJNIE ZAGWARANTOWANE co w myśl Konstytucji RP o którą tak głośno, bo nawet PE walczy dzisiejsza opozycja, gwarantuje obywatelom RP równe traktowanie, a skoro tak to albo likwidacja przywilejów i dodatków oraz 40 ? godzinny tydzień pracy jak wszyscy, albo wszystkim te same przywileje, dodatki i 39 zł za 45 minut pracy !!! Myślę, że np. pielęgniarki, ratownicy medyczni, położne, pomoc stomatologiczna, Panie po studiach farmaceutycznych pracujące w laboratoriach i aptekach, wielu kierowników w różnych halach magazynowych oraz ludzie z innych grup zawodowych gdzie jednym z warunków pracy jest warunek ukończenia studiów i ciągły rozwój (a rozwój to także znajomość nowych leków, urządzeń itp) , a pracujących po min. 160 godzin zegarowych miesięcznie wzięłoby te 39 zł netto za pełną godzinę co dałoby im 6240 zł netto w miesiącu, nie mówiąc za 45 minut pracy za które ma płacone samozwańcza elita ponieważ wtedy wyszłoby im 200 godz. pracy co dawałoby im pensję netto 7800 zł. DO CIĘŻKIEJ CHOROBY KIEDY W TYM KRAJU, KTÓRY RZĄD, WYBRANA GRUPA RZĄDZĄCYCH BĘDZIE MIEĆ NA TYLE ODWAGI BY POZABIERAĆ TYM ?.. DODATKI I PRZYWILEJE!!!
JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ PRACĘ GÓRNIKA, HUTNIKA, SŁUŻBĘ STRAŻAKA, POLICJANTA, ŻOŁNIERZA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ŻYCIE LEKARZA, PIELĘGNIARKI, FARMACEUTKI, SALOWEJ, MASZYNISTY LOKOMOTYWY KOLEJOWEJ, KIEROWCY AUTOBUSU ? ONI CIĘŻKO PRACUJĄ LUB ODPOWIADAJĄ ZA ŻYCIE (min tej samozwańczej elity i rządzących którzy Ich odpowiedzialności i oddania nie zauważają?!) I ZDROWIE, ZA BEZPIECZEŃSTWO CZĘSTO Z NARAŻENIEM WŁASNEGO ZDROWIA I ŻYCIA.
Może dość tej znp-owskiej obłudy, do roboty, ciężkiej roboty zagonić elitę niech pracuje na miano elity, na szacunek i prestiż, a nie wysyłają uczniów od korepetytorki do korepetytorki.
Samo to co zapowiada ?szef? tego pokomunistycznego reliktu (podobnie jak np. ZUS, izby pielęgniarskie, spółdzielnie mieszkaniowe itp.) nie świadczy o jego i elit znp-owskich dobrej woli tylko o bucie, pysze, cwaniactwie oraz o tym iż strajk musi i ma polityczną mordę dodatkowo sponsorowaną z zewnątrz.
Dodatki to nie wszystko przecież : zakup laptopa to zakup w celu realizacji pracy ? odliczenie od podatku, zakup papieru z pewnością także, wind , exel, antywirus pewnie także, a co jeszcze/ to już Ustawę trzeba by poczytać.
Przestańcie elito straszyć maturami bo gdyby była choć jedna osoba w rządzie z jajami i odwagą to wasze dni w edukacji trwałyby tylko do zakończenia matur, a później DYSCYPLINARKA !
Przepraszam za rozpisanie się, ale mam dość słuchania o strajku i nie rozumiem dlaczego rządzący się z nimi patyczkują, dlaczego nie ma pierwszych dyscyplinarek za nieobecności w trakcie egzaminów toć to zafajdany obowiązek jest ich. 11:19, 23.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

bykubyku

0 0

ta stawka godzinowa 39 netto czyli ponad 60 brutto to również za tygodnie świąteczne, wakacyjne, ferie zimowe i okolicznościowe dni wolne.
NAUCZYCIEL PRACUJE TYLKO 150 DNI W ROKU ! !! !
Pensyjke dokładnie taką samą dostaje za każdy pozostały dzień w roku - również za te dni gdy doucza po 80-120 zł do rączki na czarno za godzinkę swoim nieduczonym przez niego uczniom. oraz te te ciężkie godziny spędzane na wakacjach w ciekawych krajach.

Ciężko w szkole - agencje pracy czekają
00:09, 24.04.2019


bykubyku

1 1

Jestem kierowcą tzw TIRa teoretycznie pracuję 40 godzin tygodniowo.
W praktyce spędzam w samochodzie blisko 150 godzin tygodniowo. Cała moja praca i "niby odpoczynek" to samochód. W domu bywam 3-5 dni w miesiącu. zależy jak się uda. reszta to fajera albo leżanka za kierownicą.
Urlop? w zasadzie nie wiem co to znaczy.
Jak niektórzy mówią żyję jak pies. Śpię w budzie, jem z miski i sikam na koło......
Przejechałem już miliony kilometrów na drodze minąłem pewnie miliardy ludzi - może również ciebie. Nikogo nawet nie potrąciłem. TO PRZECIEŻ MOJA MISJA.
Faktycznie zarabiam ok 5 tys z czego na papierze do emerytury tylko niecałe 3 tys brutto.

Chcecie się zamienić - przyjmują od ręki również u mego pracodawcy.

Pewnie że wolałbym mieć więcej. pracować po 18 godzin (przynajmniej dziennie a nie jak belfry tygodniowo),
mieć 200 dni wolnego nie w roku jak nauczyciele - ale choćby w całej mojej pracy do emerytury

CZY DLA TYCH POSTULATÓW MAM JAK NAUCZYCIELE JEŻDŹIĆ PO CHODNIKU ?!

23:59, 23.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone