Zamknij
REKLAMA

Depilacja laserowa – co to takiego?

07:51, 08.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania włosów. Efekty zabiegu utrzymują się wiele lat i pozwalają cieszyć się gładką skórą. Rosnąca popularność zabiegu sprawiła, że na rynku pojawiły się urządzenia do domowej depilacji laserowej, które pozwalają wykonać zabieg w każdej wolnej chwili. Oczywiście najbezpieczniej jest jednak umówić się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Daje to gwarancję prawidłowo wykonanej sesji.

Zabieg – charakterystyka

Wiązki lasera niszczą mieszki włosowe przez wychwytywanie ciemnego barwnika (melaniny), znajdującego się w cebulkach włosów. Laser o odpowiedniej długości światła nie uszkadza skóry, dlatego ta metoda depilacji uważana jest za skuteczną i bezpieczną. Decydując się na wykonanie depilacji, najlepiej jest umówić się na wizytę w zaufanym salonie kosmetycznym. Przykładem takiego miejsca jest gabinet depilacji laserowej w Warszawie. Cieszy się on ogromnym zaufaniem pacjentów. Specjaliści pracujący w warszawskiej placówce, posiadają wieloletnie doświadczenie i korzystają z najnowocześniejszych urządzeń. Depilacja laserowa w Warszawie jest bardzo popularnym zabiegiem, z którego korzystają osoby w różnym wieku. Pierwsza wizyta w salonie ma charakter konsultacji i wywiadu. Na jej podstawie, specjalista ustala parametry lasera. Bardzo często przed wykonaniem właściwego zabiegu, robiona jest próba laserowa, na niewielkim obszarze skóry. Daje to możliwość sprawdzenia reakcji naskórka na wiązki laserowe. Zabieg uważany jest za bezbolesny, choć w trakcie sesji mogą być użyte delikatne środki znieczulające takie jak kremy czy maści. W zależności od wielkości depilowanego obszaru, sesja trwa od kilkunastu minut do kilku godzin. Po zabiegu naskórek jest zaczerwieniony i bardzo wrażliwy, dlatego przez kilka dni po sesji należy unikać słońca, kosmetyków z alkoholem i mydła.

Zabieg – częstotliwość i koszt

Laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, dlatego konieczne jest kilkukrotne powtórzenie sesji. Cały cykl depilacji składa się z 3-5 zabiegów, powtarzanych co 4-8 tygodni. Po zakończeniu wszystkich sesji, zaleca się powtarzanie zabiegu raz w roku w celu utrwalenia efektu. Najszybsze rezultaty sesji widoczne są u osób o jasnej karnacji i ciemnym owłosieniu. Ceny zabiegów są różne w zależności od depilowanego obszaru ciała. Przykładowo, depilacja laserowa Warszawa proponuje sesje bikini za 300-400 zł, łydki – 400-500, pachy – 300, uda – 450-600. Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia, której efekty utrzymują się latami, dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie zabiegu, mimo, że koszt cyklu sięga kilku tysięcy złotych.

Przeciwwskazania

Istnieje kilka przypadków, w których specjalista nie wykona pacjentowi depilacji laserowej. Zalicza się do nich m.in.: ciążę, okres karmienia piersią, problemy skórne – łuszczycę, poparzenia, problemy z krzepliwością krwi, bielactwo, epilepsję, zażywanie leków lub ziół światłoczułych i stosowanie kremów i maści z retinolem.  

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone