Zamknij
REKLAMA

Nowa uczelnia w Warszawie! 95 na 100 absolwentów poleciłoby studia w WSB

00:00, 28.08.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Od czego zależy wybór konkretnych studiów na konkretnej uczelni? W dużej mierze na pewno od własnych zainteresowań i tego, czy oferta uczelni wydaje się atrakcyjna. W ogromnym stopniu jednak na ostateczny wybór ma wpływ… opinia innych.

Chętniej wybierane są uczelnie, które są polecane przez ich absolwentów

Największe zaufanie mamy do osób, które skorzystały już z danej usługi i widzą jej efekty (nie dotyczy to sytuacji, gdy ktoś nie płacił za tę usługę/była ona realizowana w ramach kampanii reklamowej). Podobnie jest ze studiami. To właśnie dlatego uczelnie tak chętnie organizują dni otwarte, podczas których starają się przekonać abiturientów, że to ich oferta jest najlepszym możliwym wyborem. Przyszli studenci mają wtedy na ogół możliwość porozmawiania ze starszymi kolegami. Dzięki temu mogą się zorientować, jak faktycznie wyglądają studia na danym kierunku i uczelni. Młodym osobom łatwiej wtedy uwierzyć w słowa osób, które naprawdę miały do czynienia z poszczególnymi wykładowcami, musiały zaliczyć dany przedmiot czy załatwić sprawę w dziekanacie.

95 na 100 absolwentów poleciłoby studia w Wyższej Szkole Bankowej

Oczywiście to, że ktoś krytykuje dany kierunek (lub ogólnie uczelnię), nie świadczy jeszcze o tym, że należy od razu zrezygnować z tej opcji. Jeśli jednak robi to już większość osób, to można się spodziewać, że słowa krytyki w dużej mierze pokrywają się z rzeczywistością.

Podobnie jest w drugą stronę – jeśli większość studentów lub absolwentów życzliwie wypowiada się o uczelni, to prawdopodobnie coś w tym jest. A na przykład w przypadku WSB średnio aż 95 na 100 absolwentów poleca ukończoną uczelnię. Uczelnia co roku przeprowadza badanie satysfakcji wśród studentów i absolwentów, stąd władze uczelni wiedzą, na jakim poziomie kształtuje się zadowolenie osób, które studiowały lub nadal studiują w WSB. Ponadto ankietowani mogą również przekazać swoje zastrzeżenia, jeśli mają wątpliwości co do jakichś obszarów funkcjonowania uczelni.

Taki wynik to także jasny sygnał i zachęta nie tylko dla osób, które wybierają się na studia nie tylko do miast, w których Wyższa Szkoła Bankowa już funkcjonuje, ale także do Warszawy. WSB otworzyła swoją placówkę także w stolicy. Z ofertą uczelni można zapoznać się na stronie https://www.wsb.pl/warszawa/ .

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone