Zamknij
REKLAMA

Do czego wykorzystuje się plotery laserowe?

14:25, 27.06.2019 | materiały partnera

Pojęcie plotera laserowego, dla wielu osób może wydawać się dość tajemnicze. Tymczasem są one obecnie wykorzystywane w wielu branżach i cieszą się bardzo dużą popularnością. Do czego natomiast służą? Przy pomocy plotera można zarówno ciąć materiały, jak i je grawerować. Przykładowo grawerowane przy jego pomocy mogą być materiały sztuczne, wśród których warto wyróżnić gumę, sklejkę czy też tekstylia. Poza tym sprawdza się ona także bardzo dobrze przy materiałach o dużej twardości, przykładowo przy marmurze, granicie czy też szkle.

Plotery laserowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Korzysta się z nich między innymi wycinając wzory z papieru, tworzeniu szablonów, zaproszeń ślubnych czy też nawet serwetek. Przy pomocy ploterów znakowane są także tabliczki na drzwiach bądź też trofea. Wycina się również dzięki nim zabawki, elementy z drewna. Można również znakować nim różne gadżety, przykładowo długopisy reklamowe czy też pendrive, które bardzo często dziś są wręczane klientom. Plotery służą również do wycinania wielu elementów, z których następnie powstają modele do składania. Tworzy się także z ich pomocą makiety 3D, bardzo popularne i często wykorzystywane w pracy architektów. Wyrabia się dzięki nim również breloczki do kluczy, identyfikatory. Jak zatem widać, służą one wykonywaniu wielu bardzo przydatnych rzeczy, z których ludzie korzystają na co dzień.

Plotery laserowe CO2 są sprzedawane obecnie przez wiele firm, ponieważ panuje na nie popyt. Bardzo ciekawą ofertę przedstawia jednak sklep KARTIER.pl. Dostępne u nich plotery osiągają prędkość nawet 1000 mm/s/. Urządzenia oferowane przez firmę są tak skonstruowane, że możliwa jest na nich praca offline. Wyposażone są one w nowoczesne oprogramowanie, mogące współpracować z wieloma popularnymi programami - RDCAM. Dostępne są plotery z jedną głowicą, jak i z dwoma głowicami. Wiele ciekawych szczegółów na temat wykorzystania ploterów oraz ich specyfiki, można przeczytać bezpośrednio na stronie -  http://www.kartier.pl/oferta/plotery-laserowe-co2.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone