Zamknij
REKLAMA

Samochód klasyczny na wesele - na co zwrócić uwagę podczas jego wybierania?

14:36, 05.06.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Para młoda na długo przed weselem szuka samochodu, którym pojedzie do ślubu oraz na salę weselną po zawarciu związku małżeńskiego. Coraz popularniejszym wyborem są auta klasyczne, które podkreślają charakter wydarzenia. Na co zwrócić uwagę, gdy chce się wynająć samochód klasyczny na wesele?

Wypożyczalnia czy prywatny właściciel?

Auto klasyczne do ślubu można wynająć w wypożyczalni samochodów lub od prywatnej osoby. Szukając odpowiedniego samochodu na ślub i wesele, można kierować się konkretną marką, wypożyczając ją w firmie lub od prywatnego właściciela, lub wybrać wypożyczalnię, a następnie szukać pojazdu w jej ofercie. Poszukiwanie konkretnej marki zabiera sporo czasu i niekiedy wymaga wypożyczenia pojazdu od prywatnej osoby, która mieszka w innej części kraju. Jeżeli wybierze się usługi wypożyczalni, ma się pewność, że pojedzie się do ślubu klasykiem, lecz będzie się zmuszonym do wyboru jednego z dostępnych pojazdów bez możliwości wypożyczenia auta spoza oferty.

Auto z kierowcą czy bez?

Na salę weselną para młoda może pojechać samodzielnie lub skorzystać z pomocy kierowcy. Gdy wypożycza się samochód klasyczny, powinno się sprawdzić, czy koszt usługi obejmuje usługi kierowcy. Pomoc kierowcy przydaje się większości nowożeńców, gdyż stres związany ze ślubem i weselem utrudnia bezpieczną jazdę. Prowadzenie nieznanego auta, w którym brakuje nowoczesnych podzespołów, dla kierowcy pełnego emocji może okazać się zbyt trudnym wyzwaniem. Ponadto często wynajęcie pojazdu wraz z kierowcą jest równoznaczne z możliwością skorzystania z ubezpieczenia https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/. Jeśli nowożeńcy zamierzają samodzielnie prowadzić samochód, polisa może nie obowiązywać.

Ubezpieczanie samochodu klasycznego

Samochody klasyczne wynajmowane na śluby i wesela z reguły są objęte ubezpieczeniem dostępnym na przykład na https://www.lancasterinsurance.co.uk/, lecz niekiedy bywa inaczej. Pytanie o polisę jest ważne, gdyż w przypadku awarii pojazdu, wypadku drogowego lub zarysowania karoserii pod salą weselną, ubezpieczenie pokryje koszty naprawy samochodu klasycznego. Bez polisy nowożeńcy ponoszą ryzyko, że w razie problemów z autem, zostaną zmuszeni do jego naprawy na własny koszt. Jeżeli pojazd jest ubezpieczony, maksymalna kwota ewentualnych roszczeń ze strony właściciela samochodu klasycznego jest określona w umowie. W przypadku braku polisy również możliwe jest zawarcie w umowie podobnego zapisu, lecz porozumienie się z właścicielem pojazdu w tym zakresie będzie trudniejsze. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone