Zamknij
REKLAMA

Lot w tunelu aerodynamicznym w Warszawie – przygotuj się na adrenalinę!

08:39, 31.05.2019 | Materiał Partnera

Lubisz rozrywkę, która podnosi adrenalinę? W takim przypadku zarezerwuj dla siebie lot w tunelu aerodynamicznym!

Lot jak w przestworzach – specjalny, pionowy tunel aerodynamiczny potrafi idealnie imitować warunki swobodnego spadania. Teraz z takiej rozrywki może skorzystać niemalże każdy z nas – również w Warszawie, gdzie oferuje ją Profly, jeden z najnowocześniejszych aerotuneli w Europie!

Czym dokładnie są loty w tunelu aerodynamicznym? Kto może brać w nich udział? W końcu, ile będziemy musieli zapłacić za lot? Sprawdź teraz!

 

Tunel aerodynamiczny – co to jest?

Najczęściej z tunelami aerodynamicznym kojarzymy badania samolotów czy samochodów sprawdzające ich aerodynamikę.

Jednak tunel aerodynamiczny ma także nieco inne zastosowanie – pionowa konstrukcja tego rodzaju pozwala na imitowanie warunków swobodnego spadania, dlatego znalazła zastosowanie w treningach spadochroniarskich, a także stała się ciekawym pomysłem na rozrywkę.

W pionowym tunelu aerodynamicznym znajdują się duże wentylatory, które wprawiają powietrze w ruch, dając prędkość nawet do 300 kilometrów na godzinę. Wewnątrz tunelu znajduje się ochronna siatka. Stojąca na niej osoba może wtedy unieść się w górę, ponieważ prędkość strug powietrza jest tak duża.

Efekt, który daje tunel aerodynamiczny, jest podobny do swobodnego spadania w przestworzach przy skoku spadochronowym. Z tego też względu początkowo z tuneli korzystali głównie spadochroniarze, którzy ćwiczyli w nim swoje umiejętności. Teraz jednak aerotunele udostępnione są także dla osób bez żadnego przygotowania technicznego – z lotu może skorzystać niemalże każdy z nas!

 

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, powinniśmy przede wszystkim wykonać wcześniejszą rezerwację. Loty cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, dlatego warto wybrać interesujący nas termin z wyprzedzeniem.

Do lotu nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań – badań lekarskich, szkoleń czy treningów, dlatego są one dostępne dla większości zainteresowanych. Gdy nie mamy żadnych przeciwwskazań do uprawiania innych sportów, wtedy także możemy wziąć udział w locie. Jeżeli mamy wątpliwości, zawsze warto skonsultować się z lekarzem.

Lot w tunelu aerodynamicznym przeznaczony jest nie tylko dla osób dorosłych – latać mogą także dzieci i młodzież. Najmłodszy uczestnik lotu miał w Polsce 2 lata!

Przed wejściem do tunelu uczestnik lotu bierze udział w krótkim szkoleniu, podczas którego dowiaduje się, jak należy postępować podczas pobytu w tunelu. Otrzymuje także odpowiednie wyposażenie – kombinezon, kask z goglami oraz zatyczki do uszu, ponieważ w tunelu panuje duży hałas. W środku uczestnik lotu znajduje się stale po opieką instruktora.

Podstawowy lot w tunelu aerodynamicznym trwa 3 minuty i dzielony jest najczęściej na dwa osobne loty po 1,5 minuty każdy. Wielu uczestnikom wydaje się, że to naprawdę bardzo mało, ale tak naprawdę to długi czas, podczas którego można świetnie się bawić! Oczywiście, zawsze możemy także przedłużyć lot, jeśli będziemy chcieli pobyć w aerotunelu przez jeszcze dłuższy czas.

Jako że tunel aerodynamiczny jest przeszklony, osoby z zewnątrz mogą cały czas oglądać wyczyny uczestników lotu, a także fotografować je i nagrywać!

 

Skorzystaj z lotu w tunelu aerodynamicznym Profly w Warszawie!

Jeśli także chcesz dowiedzieć się, na czym polega lot w tunelu aerodynamicznym, możesz zarezerwować swój już teraz. Tunel aerodynamiczny Profly w Warszawie to idealne miejsce dla każdego amatora adrenaliny!

Za lot w tunelu Profly dla osoby dorosłej zapłacimy 259 złotych za 3 minuty. Lot dla osoby poniżej 18. roku życia będzie kosztował 229 złotych za ten sam czas. Tunel oferuje także loty w pakietach – wtedy możemy zapłacić za nie jeszcze mniej. Można wykupić także lot wraz z rozbudowanym szkoleniem – to doskonały wybór dla osób, które chciałyby nauczyć się różnych ewolucji i bawić się jeszcze lepiej.

 

(Materiał Partnera)


Materiał Partnera
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone