Zamknij
REKLAMA

I Tobie będzie kiedyś potrzebna koparka!

11:53, 30.05.2019 | Materiał partnera

Szukasz firmy, która zajmuje się wynajmem koparki i wypożyczaniem minikoparki na terenie Warszawy lub okolic? Znalezienie jej nie będzie trudne. Są jednak inne komplikacje - wolne terminy w wypożyczalniach i odpowiedni sprzęt

Istotne jest, aby firma świadcząca usługi z zakresu wynajmu koparki, miała do tego odpowiedni sprzęt - koparko ładowarkę, minikoparkę i wywrotkę. Tak właśnie jest w przedsiębiorstwie Warszawski Kopacz, które zajmuje się wykopami i wywozem ziemi oraz sprzedażą podłoża na przykład pod trawniki. Firma świadczy usługi kompleksowe.

Koparka - wynajem

Warszawski Kopacz oferuje wynajem m.in. koparki. Terenem działania firmy jest głównie Warszawa, ale przyjmuje ona zlecenia również w okolicy stolicy. Do obsługi zleconych prac wykorzystuje koparko ładowarkę renomowanej firmy JCB. Tego producenta sprzętu budowlanego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Dlatego bez obaw możecie zdecydować się na wypożyczenie koparki. Sprzęt poradzi sobie z każdym zadaniem!

Koparki niezbędne są podczas budowy zarówno małych domów jednorodzinnych, jak i autostrad.

Wynajem koparek - do czego?

 • przygotowanie terenie pod budowę domu,
 • przygotowanie terenu pod inwestycję biznesową lub samorządową,
 • wykonanie wykopu na fundamenty domu,
 • przygotowania terenu pod budowę chodnika lub podjazdu,
 • wykopy i porządkowanie terenu pod budowę ścieżki rowerowej,
 • przygotowanie wykopu, wyrównanie terenu, przewóz materiałów podczas budowy parkingu np. z kostki polbrukowej,
 • wyrównanie terenu wokół domu, garażu, budynku gospodarczego po zakończonej budowie,
 • pogłębienie sadzawek,
 • prowadzenie prac porządkowych terenu,
 • usunięcia hałd zalegającej ziemi,
 • załadunek gruzu z rozbiórki,
 • wykonanie wykopów melioracyjnych i komunalnych.

Wynajem koparki - nie tylko prace ziemne

Koparka świetnie sprawdzi się także do różnego rodzaju prac w gospodarstwie rolnym. Nie każdy potrzebuje jej codziennie. Czasami niezbędna jest raz w tygodniu albo nawet raz w miesiącu. Zimą stałaby nieużywana. Dlatego lepiej i znacznie taniej jest zdecydować się na wypożyczenie koparki.
Jest jeszcze jeden argument, który przemawia za tym, aby wybrać wynajem koparko ładowarki niż zakup. To uprawnienia. Żeby obsługiwać koparkę trzeba posiadać odpowiednie uprawnienia - są one inne zależnie od rodzaju koparki. Zdobycie właściwych dokumentów wymaga czasu i pieniędzy.
A tymczasem robota w gospodarstwie czeka. Dlatego lepiej wynająć koparkę, którą obsługuje doświadczony operator z uprawnieniami. Taki operator koparki lub koparko ładowarki szybko i sprawnie uwinie się z pracami w gospodarstwie, a rolnik nie poniesie w związku z tym wygórowanych kosztów
Koparko ładowarka o dużej mocy to konieczny sprzęt podczas rozbiórki budynków.

Koparka w duecie z wywrotką

Czasami wynajem koparki to nie wszystko. Koparko ładowarka oczywiście wykopie dół pod fundamenty lub wykona inny wykop. Ale po jej pracy pozostanie sterta ziemi, która na placu budowy nikomu nie będzie potrzebna.

Do wywiezienia ziemi potrzebna jest wywrotka. Firma Warszawski Kopacz korzysta zarówno z koparki, jak i z pojemnej wywrotki. Zajmuje się wykopami, a potem także wywozem ziemi.

Co robi z ziemią z wykopu? Sprzedaje ją osobom, które potrzebują odpowiedniej ziemi na przykład pod trawnik, do wyrównania terenu wokół domu, zasypania dołów lub osuszenia sadzawki.

Minikoparka - moc w małej maszynie

Nie wszędzie może wjechać koparka lub wykonany przez nią wykop może być za duży. Wtedy najlepiej sprawdza się minikoparka. Firma Warszawski Kopacz posiada minikoparkę marki Kubota KX 018-4 o mocy silnika 11,8 kW.
Taka nowoczesna maszyna sprawdzi się przy wykonywaniu licznych prac, które wymagają precyzji. Minikoparka posiada dobrze wyważoną łyżkę i ramię, zaś czerpak ma pojemność 0,04 metra sześciennego.

Minikoparka kopie wolniej od dużej koparki, ale jest precyzyjna i może pracować na mniejszym terenie.

 

Minikoparka - do czego służy?

Oczywiście jak sama nazwa wskazuje minikoparka tak samo jak duża koparka JCB służy do kopania. Wynajem minikoparki polecany jest do wykonania prac innych niż te, z którymi dobrze radzi sobie koparka.

Usługi minikoparką - wykopy:

 • do przyłączy: wodociągowych, kanalizacyjnych, sanitarnych,
 • do podłączeń do sieci gazowej,
 • do podłączeń do sieci energetycznej
 • pod fundamenty wiaty, garażu lub altany,
 • pod fundamenty ogrodzenia.

Wynajem minikoparki jest też konieczny, gdy planujesz wykonać drenaż do przydomowej oczyszczalni ścieków.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz skorzystać z usług profesjonalnej wypożyczalni minikoparek, nie musisz się martwić o to, kto będzie obsługiwał maszynę. Firma zapewni pełną obsługę zlecenia. Dostarczy minikoparkę w wyznaczone miejsce, a obsługą sprzętu zajmuje się doświadczony operator, który posiada odpowiednie uprawnienia.
Warszawski Kopacz działa na terenie Warszawy i okolic - w promieniu nawet 50 km od stolicy.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Warszawski Kopacz z Ząbek pod Warszawą

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone