Zamknij
REKLAMA

Czym są żagle tarasowe i jak zaaranżować przestrzeń z ich udziałem?

13:47, 02.04.2019 | Artykuł Partnera

Nazwa „żagiel tarasowy” nie jest oczywiście przypadkowa – świetnie oddaje wygląd tego produktu. Jego przeznaczeniem jest osłona przed słońcem, a montować można go w każdym ogrodzie, w którym znajdzie się wystarczająco dużo miejsca. Podobne konstrukcje sprawdzą się zarówno w przestrzeniach prywatnych, jak i firmowych – świetnie będą wyglądać w ogródkach kawiarni czy restauracji. Dodają klasy, więc na pewno więcej ludzi będzie do takich miejsc zaglądać. Żagle tarasowe wyróżniają się ciekawym wyglądem, ale też naprawdę dobrze zabezpieczają przed słońcem czy deszczem. W tekście wyjaśniamy czym dokładnie są i jak z pomysłem zaaranżować przestrzeń ogrodową przy ich użyciu!

Żagle tarasowe – wyjaśnienie terminu

Żagle tarasowe to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie do ogrodu czy na taras, które ochrania przed nadmiernym słońcem i opadami atmosferycznymi. Nieoczekiwany deszcz na pewno nie zepsuje nikomu dobrego nastroju, a przesadne słońce nie wygodni do pomieszczenia, gdy przecież można posiedzieć na świeżym powietrzu. Żagiel tarasowy rzeczywiście przypomina prawdziwy żagiel – jest jednak wykonany ze specjalnych materiałów, które zapewniają jego wytrzymałość i wygodę stosowania.

Żagle tarasowe – aranżacja przestrzeni

Żagiel tarasowy bardzo ładnie prezentuje się w każdym ogrodzie, stwarzając sporo zacienionego miejsca, w którym można spokojnie wypocząć nawet w trakcie dużych upałów. Produkty tego typu mogą być idealnie dopasowane do przestrzeni, która je otacza. Są dużo nowocześniejsze niż dawne altanki i w związku z tym świetnie się sprawdzają również we współczesnych, luksusowych hotelach. Pod takim żaglem można umieścić leżaki, stół i krzesła, by w ten sposób zorganizować przestrzeń do wypoczynku. Taki żagiel chroniący przed słońcem i deszczem można umieścić w centrum ogrodu lub na uboczu. Świetnie prezentuje się przy basenie - sprawia naprawdę luksusowe, eleganckie wrażenie. Zwłaszcza jeśli ogród jest zadbany, zielony. Żagle sprawdzą się jednak również na tarasach, albo przy basenach wyłożonych wokół płytkami. Wówczas wyglądają jeszcze bardziej nowocześnie.

Żagle tarasowe – zakupy w internecie

Żagiel tarasowy najlepiej zamówić online – dzięki temu ma się wpływ na wygląd zamawianego produktu. Na przykład zamawiając na stronie GRAKO HOME DESIGN można liczyć na dokładne omówienie z pracownikiem firmy kształtu i rozmiaru żagli tarasowych. Wszystko po to, żeby były idealnie dopasowane do potrzeb konkretnej osoby. Montaż i ewentualny demontaż jest bardzo prosty. Podobnie łatwe jest utrzymanie tkaniny w odpowiedniej czystości. Na stronie firmowej grako.pl/kat/do-ogrodu/zagle-tarasowe/ można zamówić o wiele więcej produktów – w tym nie tylko te przeznaczone do ogrodu, lecz również te przeznaczone do zastosowania we wnętrzu domu czy mieszkania. To osłony okienne chroniące przed słońcem oraz właśnie produkty typu żagiel tarasowy – chroniący przed nadmiernym nasłonecznieniem w trakcie odpoczynku w ogrodzie. Robiąc zakupy w internecie zawsze można zresztą natrafić na coś ciekawego - oferta w sklepach online jest często dużo bogatsza niż w stacjonarnych sklepach.

(Artykuł Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone