Zamknij
REKLAMA

7 najpiękniejszych miejsc na wakacje we Włoszech

12:49, 15.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kraj na południu Europy, który mimo ciepłego klimatu nie gromadzi turystów na wybrzeżach? Oczywiście Włochy! Tylko tu plaże nie są na pierwszym miejscu. Bo też i faktycznie kraj ten ma o wiele więcej do zaoferowania. My wybraliśmy siedem miejsc, które warto zobaczyć.

Wenecja

Niewątpliwie miasto zakochanych. Trudno o drugi tak romantyczny zakątek na kuli ziemskiej. To także przykład wybitnego kunsztu i talentu włoskich architektów i budowniczych. W końcu miasto zbudowano niemalże dosłownie na wodzie! Zamiast ulic mamy tu kanały i słynnych gondolierów. Rejs gondolą to niezapomniane przeżycie i warto skorzystać takiej możliwości nawet kosztem innych rozrywek. Niestety gondolierzy słono sobie liczą za kurs.

Sercem miasta jest Plac św. Marka i stojąca u jego stóp bazylika poświęcona temu samemu świętemu.

Florencja

Florencja to niewątpliwie jedno z włoskich miast-perełek. Tu na każdym kroku czuć ducha artystów minionych wieków. Chociaż całe Włochy są skarbnicą zabytków, to nigdzie nie można poczuć sztuki tak blisko, jak właśnie we Florencji, stolicy włoskiego renesansu. To także miasto współczesnych malarzy, rzeźbiarzy, architektów i ludzi nauki. Wizytówką Florencji jest katedra Santa Maria del Flore. Co nie znaczy, że inne zabytki można minąć obojętnie. Nie we Florencji.

Rzym

Wieczne Miasto. Tu właściwie każdy kamień jest zabytkiem i każdy ma do opowiedzenia swoją historię. Co zobaczyć w Rzymie? Na pewno Bazylikę św. Piotra, Koloseum, Schody Hiszpańskie, Panteon, muzea watykańskie, Fontannę di Trevi, Kapitol… A to i tak zaledwie wierzchołek góry lodowej. Właściwie na samo zwiedzanie Rzymu należałoby poświęcić przynajmniej miesiąc. „Rzymskie wakacje” to nie tylko tytuł filmu. To zaproszenie, któremu nie sposób się oprzeć.

Neapol

Zobaczyć Neapol i umrzeć? Ależ nie! Neapolitańczycy przyzwyczajeni do sąsiedztwa mogącego się w każdej chwili obudzić Wezuwiusza, żyją absolutną pełnią życia i tego samego uczą turystów. Neapolitańska architektura zachwyca jak zawsze we Włoszech, jednak wizytówką miasta jest Muzeum Archeologiczne, gdzie można oglądać pozostałości po słynnych starożytnych Pompejach i Herkulanum. Niestety oba miasta zostały doszczętnie zniszczone właśnie przez wybuch Wezuwiusza.

Mediolan

Zabytki? Tak, oczywiście. Przecież to Włochy. Ale akurat do Mediolanu jeździ się z innego powodu. To stolica światowej mody. Tu znajdują się najsłynniejsze galerie handlowe i najdroższe butiki na świecie. Jeśli mamy za dużo pieniędzy i chcemy je szybko wydać na najmodniejsze ubrania, to świetnie trafiliśmy.

W Mediolanie mieści się też słynna La Scala, chyba najbardziej znana opera na świecie. Przebić ją może jedynie opera w Sydney.

Monte Cassino

Podróż po Włoszech nie będzie pełna bez odwiedzenia Monte Cassino. To legendarne wzgórze znane jest chyba wszystkim Polakom, a bitwa pod Monte Cassino trwale zjednoczyła mentalnie Polaków i Włochów. Klasztor na Monte Cassino został w czasie wojny całkowicie zrujnowany, jednak odbudowano go i dziś możemy zatrzymać się na chwilę cichej zadumy. Obok znajduje się Polski Cmentarz Wojenny.

Sycylia

Włochy to nie tylko stały ląd. To także liczne wyspy. Chyba najbardziej znana jest Sycylia, która już na zawsze będzie kojarzona z włoską mafią. A szkoda, bo Sycylia to piękna wyspa i warto ją odwiedzić, by wypocząć w otoczeniu luksusu. Jest miejscem ucieczki dla wielu gwiazd światowego formatu, które właśnie tu przylatują, by odpocząć od świateł jupiterów i wścibskich paparazzich.

Powyższa lista to zaledwie garstka miejsc, które możemy odwiedzić, rezerwując wakacje we Włoszech na www.itaka.pl. Warto sięgnąć po mapę i wytyczyć swoją własną trasę zwiedzania. Włochy oferują turystom naprawdę dużo ciekawych miejsc.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone