Zamknij
REKLAMA

Jak zabezpieczyć się przed utratą telefonu?

08.50, 05.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.50, 05.12.2022

Zgubienie lub kradzież telefonu budzi przerażenie u większości ludzi. Trudno się dziwić. Współczesne smartfony to dla wielu osób nie tylko narzędzie do kontaktu z innymi, ale również miejsce przechowywania zdjęć, dokumentów, haseł i wielu ważnych danych. Jednak zamiast się stresować, lepiej zawczasu odpowiednio zabezpieczyć swój telefon. Jak się za to zabrać?

Warto zastanowić się nad zabezpieczeniami na wielu poziomach. Warto zadbać o to, by w razie utraty telefonu umożliwić sobie jego szybkie odnalezienie. Można skorzystać z aplikacji typu „znajdź mój telefon lub wbudowanych funkcji umożliwiających zlokalizowanie urządzenia za pomocą połączonego z nim smartwatcha. Ważne jest również to, by smartfon nie był jedynym miejscem przechowywania zdjęć i ważnych haseł, a dodatkowo trzeba maksymalnie utrudnić do nich dostęp osobom postronnym, np. poprzez wprowadzenie podwójnej weryfikacji.

Jakie są możliwości zlokalizowania telefonu?

Tak, jak było już wspomniane wyżej, telefon można odnaleźć m.in. przez stałe połączenie go z drugim urządzeniem, np. smartwatchem. Można też poprosić kogoś o to, by do Ciebie zadzwonił. Jeśli telefon nie jest wyciszony lub rozładowany, będzie go słychać. Te sposoby sprawdzą się jednak tylko w przypadku, gdy Twój smartfon znajduje się blisko – bazują bowiem na uruchomieniu sygnału dźwiękowego. Jak zlokalizować telefon, który został zgubiony gdzieś poza domem lub mógł trafić w ręce złodzieja? Niektórzy decydują się na stałe udostępnienie swojej lokalizacji najbliższej osobie. W takim przypadku można próbować namierzyć telefon korzystając właśnie z tego rozwiązania. Co jednak robić, jeśli taka opcja nie wchodzi w grę? Warto wziąć pod uwagę aplikację lokalizo.pl – w przypadku utraty telefonu można szybko uruchomić ją zdalnie i włączyć namierzanie urządzenia. To profesjonalne narzędzie umożliwia lokalizację zarówno poprzez sieć Wi-Fi, jak i BTS (stacje bazowe sieci telekomunikacyjnej), a dodatkowo można z jego pomocą zablokować telefon i wymazać jego pamięć, żeby uchronić wrażliwe dane.

Jak zabezpieczyć zdjęcia i hasła w telefonie?

W przypadku zgubienia telefonu bardzo często najbardziej dotkliwa jest bezpowrotna utrata zdjęć i filmów, które były tam zmagazynowane. Dlatego warto pamiętać o tym, by regularnie przegrywać je na inne nośniki, np. dysk pamięci lub komputer. Niektóre osoby lubią korzystać z automatycznego zapisywania w chmurze, bo wtedy nie muszą pamiętać o systematyczności. Jak zabezpieczyć swój telefon przed kradzieżą lub zgubieniem? Najlepiej trzymać go zawsze w jednym miejscu, np. w przedniej kieszeni kurtki lub zamykanej kieszonce torebki. Warto też pamiętać o tym, by nie odkładać go w widoczne miejsce nawet na chwilę, bo wystarczy, że coś odwróci Twoją uwagę i może on natychmiast zniknąć. Jeśli mimo wszystko Twój telefon zostanie skradziony i istnieje ryzyko wykorzystania go do wykonywania płatności – jak najszybciej dezaktywuj te opcje kontaktując się ze swoim bankiem. Zmień również hasła do poczty e-mail i innych newralgicznych stron, które mogłyby sprawić Ci kłopoty.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%