Zamknij
REKLAMA

Powiat sochaczewski i policyjna akcja prędkość: posypały się mandaty

11:01, 17.05.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj
REKLAMA

W ubiegły piątek, policjanci z sochaczewskiej drogówki brali udział w działaniach "Prędkość". Podczas akcji, której celem jest ograniczenie zdarzeń drogowych i dyscyplinowanie kierowców stwierdzono kilkadziesiąt przypadków przekroczenia prędkości. Apelujemy o rozwagę na drodze!

[FOTORELACJA]10339[/FOTORELACJA]

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie przeprowadzili działania "Prędkość", których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pamiętajmy, że niedostosowanie prędkości to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych i kolizji do których dochodzi na drogach powiatu sochaczewskiego. Nadmierna prędkość jest niebezpieczna dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Nawet najbardziej nowoczesne auta, które mają mnóstwo zabezpieczeń i udogodnień poprawiających komfort podróży, nie są w stanie zapewnić pełnego bezpieczeństwa podczas zderzenia przy dużej prędkości. Pamiętajmy też o pieszych, którzy są najbardziej narażoną grupą niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań ujawniono 65 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Dzień później policjanci przeprowadzili kilkugodzinne działania z policjantami wydziału ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Płoccy mundurowi przyjechali radiowozem technicznym ze specjalistycznym sprzętem m.in. do badania poziomu hałasu  i emisji spalin. Podczas kontroli zatrzymano 3 dowody rejestracyjne z powodu złego stanu technicznego i wydano 3 dyspozycje zakazu dalszej jazdy. Na kierowców nałożono trzy mandaty karne za stan techniczny pojazdów i 2 mandaty za brak obowiązkowego wyposażenia.

mł. asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%