Zamknij
REKLAMA

Sochaczewski technik kryminalistyki w czasie wolnym od służby zatrzymał włamywacza

10:34, 11.01.2021 | KPP Sochaczew
Skomentuj foto poglądowe
REKLAMA

Technik kryminalistyki z sochaczewskiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby włamywacza. Odzyskano część ukradzionych przedmiotów. Podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi mężczyźnie do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątkowe popołudnie technik kryminalistyki z KPP w Sochaczewie miał dzień wolnego. Będąc w swoim domu zauważył, że nieznany mężczyzna wynosi przedmioty z sąsiedniej posesji i przekazuje drugiej osobie siedzącej na motorowerze. Policjant wiedział, że dom był zamknięty, ponieważ od kilku lat nikt tam nie mieszkał.

Policjant wyszedł szybko z domu i pobiegł w kierunku sąsiedniej posesji. Motorowerzysty już nie było, natomiast zauważył, że zza budynku wychodzi mężczyzna, który niósł worek. Funkcjonariusz rozpoznał, że jest to mieszkaniec Sochaczewa, który wcześniej już wchodził w konflikt z prawem. Okazał mu legitymację służbową, zatrzymał i powiadomił dyżurnego z sochaczewskiej komendy. Mężczyzna kłamał mówiąc policjantowi, że ma pozwolenie właścicieli na wyniesienie przedmiotów z budynku.

Z ustaleń mundurowych wynika, że oprócz odzyskanych przedmiotów, z budynku zniknął telewizor, narzędzia ogrodowe, klucze, a także porcelanowa zastawa i srebrne sztućce. Mężczyzna został doprowadzony do sochaczewskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Agnieszka Dzik

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

AgaAga

5 0

Brawo! 13:10, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Makara. Makara.

12 2

Powinien mu sprzedać porządne gumowanie i poprawić na komendzie. Tylko gdy złodziej poczuje smak prawdziwego gumowania, powróci na tory dobrego zachowania. 13:42, 11.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA