Zamknij

Nabrała narkotyków w usta. Dla syna. Nieudana próba przemytu na teren więzienia w Łowiczu

13:39, 24.01.2020 ZK Łowicz Aktualizacja: 20:48, 24.01.2020
Skomentuj

Nie małym sprytem wykazała się 64-letnia kobieta, która chciała w ustach przemycić narkotyki synowi odbywającemu karę pozbawienia wolności w łowickim więzieniu. Nie dość, że narkotyki ukryła w jamie ustnej, to dodatkowo obwiązała je folią aluminiową i końcówkami gumowych rękawiczek, żeby zmylić czujność psa specjalnego, który jest szkolony do wykrywania narkotyków i pomaga w sprawdzaniu osób ubiegających się o wejście na teren zakładu karnego.

 

Na szczęście jeszcze czujniejsi i sprytniejsi okazali się funkcjonariusze pełniący służbę na wejściu do jednostki, którzy wytypowali starszą panią do kontroli osobistej. Nie zwiódł ich również wiek starszej pani oraz fakt, że uskarżała się na trudną sytuację i odgrywała rolę poszkodowanej.

W sumie ujawniono dwa zawiniątka z suszem koloru zielonobrunatnego o łącznej wadze 2.31 g. Wstępne badania narkotestem wykazało obecność substancji narkotycznej – marihuana.

Sprawczyni w rękach Policji

Ujawnione substancje zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom policji, którzy przewieźli kobietę do Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu. Dyrektor łowickiej jednostki penitencjarnej wszczął czynności wyjaśniające. Po ich zakończeniu kobieta próbująca wnieść środki odurzające do zakładu karnego może usłyszeć zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo to jest zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Rodzice nie ustają w próbach przemytu

To już kolejne udaremnienie przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Łowicza próby wniesienia na teren zakładu niedozwolonej substancji. Wśród osób próbujących wnieść narkotyki na teren więzienia była między innymi 82-letnia kobieta, która narkotyki chciała przenieść w kuli leczniczej, która się podpierała

Funkcjonariusze Służby Więziennej temu przeciwdziałają

Funkcjonariusze ZK w Łowiczu są systematycznie szkoleni z zakresu przeciwdziałania przenikaniu na teren jednostki przedmiotów i substancji niedozwolonych. Pierwszą linię stanowią tu funkcjonariusze działu ochrony realizujący kontrolę osób przychodzących na widzenia ale także kontrolujących przy pomocy urządzeń technicznych przedmiotów dostarczanych osadzonym. Pracę profilaktyczną wykonują też wychowawcy, którzy m.in. rozpoznają środowisko grup wychowawczych, które są im powierzone. Dzięki takim działaniom można zaobserwować znaczny spadek ilości prób przemytu przedmiotów niedozwolonych na teren więzienia.

 

Tekst i zdjęcia por. Robert Stępniewski – rzecznik prasowy ZK w Łowiczu.

 

(ZK Łowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

HahahaHahaha

4 0

W takim razie proszę szykować dla nich cele rodzinną ???? 14:14, 24.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%