Zamknij
REKLAMA

Chciał popełnić samobójstwo na Podzmaczu. Z pomocą przybył dyżurny policji

12:48, 02.12.2019 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Służba w Policji nie jest łatwa. Na barkach policjantów spoczywa ogromna odpowiedzialność za drugiego człowieka. Tak też było w tym przypadku, gdy na numer alarmowy zadzwonił 35-letni sochaczewianin i powiedział, że chce odebrać sobie życie. Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę lekarzy dzięki dyżurnemu i policjantom, którzy szybko dotarli do desperata.

 

W sobotę wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwonił mieszkaniec Sochaczewa i poinformował, że chce odebrać sobie życie. Policjanci zawsze bardzo poważnie podchodzą do takich zgłoszeń. Nigdy nie wiadomo do końca, w jakim stanie psychicznym jest rozmówca. Dodatkowo, niewłaściwie poprowadzona rozmowa może spowodować targnięcie się na swoje życie.

Zaraz po otrzymaniu informacji od dyspozytora numeru alarmowego, dyżurny skontaktował się z mężczyzną. W trakcie rozmowy uzyskał dość lakoniczną informację o miejscu, w którym się znajduje. Liczyła się każda minuta, dlatego asp. szt. Tomasz Zobaczyński wysłał patrol i jednocześnie kontynuował rozmowę w taki sposób, by zyskać na czasie. Gdy odwodził mężczyznę od samobójstwa, w tym samym czasie policjanci przeczesywali rejon Podzamcza i sochaczewskich bulwarów. Kilkanaście minut później dotarli do desperata. 35-latek został przewieziony do szpitala. Teraz jest już pod opieką lekarzy.

Policjant, który wcielił się w rolę psychologa i negocjatora to asp. szt. Tomasz Zobaczyński. W Policji służby prawie 20 lat, a od kilkunastu jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Życzymy naszemu koledze dalszych sukcesów w służbie.

REKLAMA
(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AnonimAnonim

4 0

Gdyby na prawdę chciał popełnić samobójstwo to by nie dzwonił 🤷🏽‍♀️
Ah ludziom życie niemiłe 😔 14:32, 02.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone