Zamknij
REKLAMA

Podpalacz w gminie Brochów. Poruszający apel policji

13:09, 07.05.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

- Posterunek Policji w Młodzieszynie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców podpaleń mających miejsce na terenie gminy Brochów w ostatnich kilku tygodniach. Pożary te pociągają za sobą udział olbrzymich zasobów ludzkich i sprzętowych zaangażowanych do walki z żywiołem – to początek pisma Posterunku Policji w Młodzieszynie do Urzędu Gminy Brochów. Z pisma wynika jednoznacznie, że funkcjonariusze nie mają wątpliwości, iż ktoś celowo wznieca ostatnie pożary.

 

W dniu wczorajszym Posterunek Policji w Młodzieszynie wystosował pismo do Urzędu Gminy Brochów, w którym zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawców licznych i poważnych pożarów, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie gminy Brochów. Oto cała treść pisma:

„Posterunek Policji w Młodzieszynie zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców podpaleń mających miejsce na terenie gminy Brochów w ostatnich kilku tygodniach. Pożary te pociągają za sobą udział olbrzymich zasobów ludzkich i sprzętowych zaangażowanych do walki z żywiołem. Niosą też poważne niebezpieczeństwo dla mieszkających w tym rejonie mieszkańców i ich dobytku.

Wypalanie traw zagrożone jest karą aresztu lub grzywny z art 82 par. 4 Kodeksu Wykroczeń, a w tym przypadku będzie potraktowane przez Sąd z całą surowością.

Apelujemy do sprawców tego bardzo groźnego procederu o natychmiastowe jego zaprzestanie zanim komukolwiek stanie się krzywda.

Osoby będące świadkami lub posiadające jakiekolwiek informacje na jego temat proszone są o anonimowy kontakt z nr alarmowym 112 lub z dzielnicowym mł. asp. Robertem Pieńkowskim na nr służbowy 506 866 813, stacjonarny 46 863 37 258 lub pisząc na adres skrzynki pocztowej dzielnicowy.brochow@ra.policja.gov.pl.

Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo w naszej okolicy”.

 

Z podobnym apelem w mediach społecznościowych zwróciła się Ochotnicza Straż Pożarna w Antoniewie:

Uwaga wszyscy rowerzyści, biegacze, kijkowcy, spacerowicze, motocykliści, kierowcy, droniarze, paralotniarze!!! Bywacie w miejscowościach Famułki Królewskie, Famułki Brochowskie, Władysławów, Sianno, Bieliny, Lasocin, Wilcze Tułowskie, Miszory, Wólka Smolana, Plecewice? Czytajcie dalej!!!

Od wielu tygodni niebezpieczne pożary trawią lasy i łąki w gminie Brochów. Wiadoma rzecz, że nie powstają one w wyniku oddziaływania promieni słonecznych przez butelkę. Olbrzymie zasoby ludzkie i sprzętowe są codziennie angażowane do walki z żywiołem.

Można już powiedzieć o pladze pożarów - ani Służby Leśne ani Policja nie są w stanie upilnować tak dużego obszaru. Pomóżmy Im!!!

Jeździcie, latacie, chodzicie czy biegacie - miejcie oko na okolice w których się poruszacie! Zobaczycie kogoś podejrzanego - dzwońcie na 112 - nie musicie podawać nazwiska.

Czy musi dojść do nieszczęścia, czy komuś musi spalić się dom albo ktoś musi stracić życie, żeby wreszcie pożary się skończyły???

O ostatnim z pożarów, który strawił aż 10 hektarów łąk, pisaliśmy TUTAJ.

Foto: pożar w Famułkach Brochowskich OSP Młodzieszyn

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

BrBr

6 4

Antoniew to niech się zajmuje swoją gminą bo bardzo interesujące jest to jak wyszczególnione są miejscowości w gminie Brochów w ich apelu. I skąd wgl mają informacje że w tych wszystkich miejscowościach powstają pożary??
14:41, 07.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

RomekRomek

3 6

To kto według ciebie ma mieć informacje o pożarach? Pielęgniarki, listonosze, a może hydraulicy ? 15:33, 07.05.2019


Do RomkaDo Romka

6 2

Romek widać że nie wiesz nawet oco mi chodzi a mianowicie chodzi mi oto skąd OSP Antoniew posiada tak szczegółowe informacje na temat gminy Brochów i jej miejscowości skoro OSP Antoniew nawet nie jest z tej gminy!? 16:38, 07.05.2019


KamykKamyk

6 0

W Antoniewie mają informację, między innymi przez to, że jeden ze strażaków OSP Antoniew jest dyspozytorem Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie i dysponuje nas do działań. Jak najbardziej popieram apel kolegów z Antoniewa 21:42, 07.05.2019


Mieszkaniec Mieszkaniec

2 8

Od dawna wiadomo, kto za tym stoi. Ten, kto na pożarach korzysta. Strażacy. Niech gminy przestaną finansować każdy wyjazd strażaków z ochotniczych straży pożarnych. To bardzo śmiesznie wygląda: siedzisz przed domem, leci strażak z lasu, jeszcze nie ma alarmu, a on już leci do straży. I nie wiadomo kto podpala? Ludzie, litości. 16:05, 07.05.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Mieszkaniec 3Mieszkaniec 3

7 2

Nie mierz wszystkich jedną miarą bo reszta na tym cierpi i ogólne zdanie o strażakach OSP. Skoro masz takie informacje że widziałeś kogoś takiego jak wychodzi z lasu to podaj to do podpowiednich służb bo z anonima to każdy jest mądry widać że nawet nie wiesz jak działa alarmowanie strażaków osp w obecnych czasach już nie ma włączyć syrenę i lecą tylko każdy dostaję powiadomienie na telefon czasem bez syreny radzę trochę poczytać. 16:45, 07.05.2019


KamykKamyk

6 1

To Pan jest śmieszny! Jeżeli był Pan świadkiem jak ktoś wybiega z lasu to trzeba było dzwonić na 997. Nie wiem co Panem kieruje i czy daje Panu satysfakcję oczernianie ludzi, którzy bezinteresownie chcą nieść pomoc ale wiem, że swoimi *%#)!& komentarzami obraża Pan nas strażaków. Nie ma Pan zielonego pojęcia o tym jak działamy i z czym się spotykamy więc niech się Pan z łaski swojej nie wypowiada. 21:56, 07.05.2019


mokmok

0 0

*%#)!& myslenie.....i *%#)!& pisanie.... 21:15, 10.05.2019


ObserwatorObserwator

6 1

Każdemu jest łatwo mówić,pisać lub najlepiej oczerniać w zaciszu własnego domu przed telefonem lub komputerem ale gdy przychodzi do konfrontacji to nic odwagi niema powiedzieć. Prawda jest taka,że w każdej większej organizacji może trafić się ,,Czarna Owca" ale nie oznacza,że wszyscy tacy są.
Zastanów się nim zaczniesz kogoś oskarżać ponieważ to oni pozostawiają Swe rodziny i narażają zdrowie aby uratować czyjejś życie,dobytek...i to wielokrotnie nie usłyszą nawet symbolicznego słowa ,,Dziekuje".
Zastanów się co stanie się jak przez te wszystkie oskarżenia zaprzestaną swej służby i staną się tak obojętni jak Ty??? A właśnie może ktoś w tej chwili z Twego otoczenia będzie ich potrzebował.
03:22, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone