Zamknij
REKLAMA

Piesi uciekali z przejść. Policja na temat pościgu w Boryszewie

10:33, 12.03.2019 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, staranował rogatki kolejowe przejeżdżając tuż przed pociągiem, a także zmuszał kierowców do zjeżdżania na pobocze, a pieszych do ucieczki z „zebry”. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy, a w jego domu zabezpieczono narkotyki. Mężczyzna decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe 3 miesiące.

 

W piątek po południu policjanci z sochaczewskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę fiata palio. Mężczyzna, który kierował autem nie zastosował się do poleceń wydawanych przez mundurowych i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W trakcie trwającego blisko 20 minut pościgu kierowca fiata złamał wiele przepisów ruchu drogowego. Znacznie przekraczał prędkość, próbował zepchnąć z drogi radiowóz podczas próby zatrzymania, staranował rogatki kolejowe i przejechał tuż przed nadjeżdżającym pociągiem. Gnał ulicami miasta jeżdżąc czasami pod „prąd”, zmuszając innych kierowców do zjechania na pobocze lub zatrzymania się. Piesi uciekali z wyznaczonych dla nich przejść, by nie zostać potrąconym przez pirata drogowego.

Kilkunastokilometrowy pościg za pojazdem zakończył się na ulicy 15 Sierpnia. Mężczyzna wysiadł z auta i zaczął uciekać na pieszo. Policjanci pobiegli za nim. Po około 200 metrach mężczyzna został zatrzymany. Sprawcą niebezpiecznych zachowań na drodze okazał się 32-letni mieszkaniec Sochaczewa.

Mężczyzna został zatrzymany, a policjanci w trakcie wykonywanych czynności znaleźli torebkę z białym proszkiem, którą miał ukryty w bieliźnie. Okazało się również, że sochaczewianin nie posiada prawa jazdy, a pojazd, którym się poruszał, nie posiada aktualnych badań technicznych. Nie jest to jednak jedyne przewinienie 32-latka.

Mężczyzna został poddany badaniu, które wykazało obecność amfetaminy w jego organizmie. W trakcie przeszukania w jego miejscu zamieszkania, policjanci znaleźli kolejne porcje białego proszku, które trzymał w pojemnikach w lodówce. Wstępne badanie identyfikacyjne zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina. Dodatkowo w mieszkaniu mężczyzny były również puste torebki foliowe, kilkaset złotych i waga elektroniczna. Łączna waga środków odurzających znalezionych w bieliźnie mężczyzny i w jego domu wyniosła ponad 35 gramów.

Mężczyzna został w niedzielę doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości amfetaminy oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym poprzez świadome naruszenie przepisów ruchu drogowego. W poniedziałek rano sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 32-latka środka zapobiegawczego w postaci postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone