Zamknij
REKLAMA

Interwencja sąsiada i dzielnicowej uratowała życie kobiety z Teresina

12:56, 11.01.2019 | KPP Sochaczew
REKLAMA
Skomentuj

68-letnia, samotnie mieszkająca kobieta, trafiła do szpitala, gdy jej losem zainteresował się sąsiad oraz dzielnicowa z Teresina. Nasza empatia może uratować komuś życie. Nie bądźmy obojętni! Zima jest szczególnie niebezpieczna dla osób bezdomnych czy też samotnie zamieszkujących.

 

W poniedziałek, starszą sierżant Annę Opęchowską-Ciak, dzielnicową z Teresina, jeden z mieszkańców powiadomił, że od rana nie widział sąsiadki, której codziennie kupuje pieczywo. Gdy kobieta nie zdjęła z płotu reklamówki z chlebem, mężczyzna natychmiast pobiegł do ośrodka zdrowia sprawdzić czy kobiety nie ma u lekarza. W ośrodku nikt jej nie widział, więc powiadomił policję.

Dzielnicowa razem z mężczyzną poszli sprawdzić posesję należącą do kobiety. Policjantka przeskoczyła przez płot. Drzwi i okna były pozamykane. Nikt nie otwierał. W pewnym momencie dzielnicowa usłyszała zza drzwi jęki kobiety. Na miejsce wezwano strażaków-braci zakonnych z OSP w Niepokalanowie, którzy wyważyli drzwi i razem z nimi dzielnicowa weszła do środka.

Kobieta leżała na podłodze, była wychłodzona i w stanie hipoglikemii. Została zabrana do szpitala.

Policjanci apelują też do mieszkańców, aby zgłaszali przypadki zauważenia osoby narażonej na wychłodzenie organizmu. Właśnie dzięki społecznej reakcji udało się zapobiec tragedii.

(KPP Sochaczew)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone