Zamknij
REKLAMA

Hala Sportowa w Brzozowie. Świetna wiadomość z Ministerstwa Sportu

14:47, 05.08.2019 | M.F
REKLAMA
Skomentuj

Władze gminy Iłów mogą odetchnąć z ulgą. Tym razem ich wniosek o dofinansowanie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Sportu i samorząd otrzyma blisko 2 miliony złotych na tę tak istotną dla lokalnej społeczności inwestycję.

 

W pewnym momencie gmina Iłów rozważała nawet wzięcie kredytu, chodziło bowiem o to, by trwającą budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brzozowie doprowadzić do etapu zadaszenia. Problem stanowiły jak zwykle pieniądze. Pierwszy wniosek o dofinansowanie inwestycji z Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej nie znalazł pozytywnego rozstrzygnięcia. Na szczęście kolejny wniosek Ministerstwo Sportu rozpatrzyło pozytywnie i gmina otrzyma blisko 2 miliony złotych, dokładnie 1.899.200 złotych, dofinansowania. To pozwoli na jej sprawną kontynuację. W dniu dzisiejszym poinformował o tym poseł Maciej Małecki:

- Jako posła cieszy mnie ogromnie, że kolejna rządowa dotacja trafi na ziemię sochaczewską. W tym przypadku to również miejsce szczególnie wymagające takiego wsparcia. Szkoła Podstawowa w Brzozowie nie ma normalnej hali sportowej, dzieci muszą ćwiczyć w trudnych warunkach. Budowa nowej hali stanowi dla gminy ogromny ciężar budżetowy, wierzę, że te 2 miliony złotych dofinansowania pomoże gminie w realizacji inwestycji i zwolni środki w budżecie na inne zadania.

Przypomnijmy, że budowa nowej hali sportowej w Brzozowie szacowana jest na 5 milionów złotych.

(M.F)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone