Zamknij
REKLAMA

Gmina Brochów. 220 złotych dla sołtysów

13:53, 03.06.2019 | Andrzej Wach
REKLAMA
Skomentuj

Sprawozdania i 220 złotych dla sołtysów - to były najważniejsze tematy IX sesji Rady Gminy, którą Jacek Karaś – przewodniczący rady zwołał na piątek 31 maja. Radni zapoznali się kolejno ze sprawozdaniami z pracy w roku 2018 Gminnej Biblioteki Publicznej, które przedstawiła dyrektor Małgorzata Malejka, Gminnego Centrum Medyczno – Rehabilitacyjnego (dr Mirosław Gers) i oceną zasobów pomocy społecznej (kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Ilona Kubera).

Radni postanowili na wniosek kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół Agnieszki Winnickiej określić wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w gminie Brochów w wysokości jednego złotego za każdą rozpoczętą godzinę ponad ustalone ilości opieki nad dziećmi w placówkach.

Na przedstawiciela gminy w pracach Rady Społecznej ZOZ Szpitala Powiatowego w Sochaczewie wybrano sekretarz Wiolettę Dobrowolską.

Jako pomoc rzeczową przekazano Ochotniczej Straży Pożarnej z Przęsławic bojowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

Duże zainteresowanie, zwłaszcza wśród obecnych na sesji sołtysów, wzbudził projekt uchwały ustalającej miesięczny ryczałt za pełnienie funkcji sołtysa w wysokości 220 złotych.

Monika Błaszczyk przedstawiła przyjęte bez dyskusji projekty dwóch uchwał – w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Brochów (poprzednie ustalany był jeszcze w 2002 roku, więc najwyższy czas był na jego aktualizację), oraz w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów w Janowie. Ta ostatnia uchwała obejmuje około 30 hektarów gruntów, które z funkcji rolnej zmieniane będą na funkcje budowlaną i usługowo - inwestycyjną.

Wójt Piotr Szymański w swoim sprawozdaniu z prac międzysesyjnych podkreślał zmiany zachodzące w wyglądzie centrum Brochowa i zbliżające się zakończenie kolejnego etapu rewitalizacji gminy, czyli oddanie do użytku placu targowego i okolicznej infrastruktury. Cieszył się z zainstalowania na części administracyjnej paneli fotowoltaicznych, które zmniejszą koszty eksploatacyjne targowiska.

 

(Andrzej Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone