Zamknij
REKLAMA

Drożeją śmieci. Tym razem w gminie Teresin

15:37, 16.05.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

17 złotych za odpady segregowane i 40 zł za śmieci bez segregacji. Takie ceny już wkrótce zaczną obowiązywać w gminie Teresin.

 

W ostatnim czasie ceny za wywóz odpadów wzrosły już w większości gmin powiatu sochaczewskiego. Dotąd podwyżkom opierał się Teresin, którego umowa na odbiór śmieci z firmą Remondis miała wygasnąć dopiero w kwietniu przyszłego roku. Firma Remiondis uznała jednak, że w związku z trudną sytuacją na „rynku śmieciowym”, stosowne będzie aneksowanie umowy. W razie odmowy, gmina Teresin musiałaby ogłosić nowy przetarg na odbiór odpadów, a co za tym idzie, liczyć się z jeszcze wyższą propozycją cenową. Jak mówi wójt gminy Teresin, Marek Olechowski:

- Ceny za odbiór śmieci rosną, bo na rynku nie ma zbyt dużej konkurencji, jeśli chodzi o odbiór odpadów. Przedsiębiorstwa tłumaczą się, że nowe stawki są w dużej mierze podyktowane wzrostem cen w Regionalnych Instalacjach Przetwarzania Odpadów Komunalnych, gdzie muszą trafiać odpady zielone i zmieszane.

Nowe ceny w postaci 17 złotych za odpady segregowane i 40 zł za śmieci niesegregowane od osoby za miesiąc, zaczną obowiązywać od 1 sierpnia 2019 roku. Jak mówi wójt, są nikłe szanse, aby stawki utrzymały się na tym poziomie:

- Aneks umowy jest tylko odroczeniem tego, co czeka nas w przyszłym roku, po wygaśnięciu umowy. Niestety, ani samorządowcy, ani mieszkańcy pozostają bez wpływu na tę trudną sytuację. Odpowiedzialna za ten stan rzeczy jest strona rządowa, która wprowadzając zmiany w prawie z zakresu gospodarki odpadami, doprowadziła do braku konkurencyjności w tej gałęzi działalności gospodarczej.

Wójt apeluje jednocześnie o selektywną zbiórkę odpadów, wyrzucanie odpadów zielonych do kompostowników, o ile to możliwe, a także o pilnowanie, aby osoby zamieszkujące gminę, były zgłoszone w deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone