Zamknij
REKLAMA

Gmina Młodzieszyn. Walec drogowy, nowe boisko i plac zabaw

10:02, 10.05.2019 | Wach
REKLAMA

- O przydatności funduszu sołeckiego przekonali się mieszkańcy sołectw Leontynów i Nowa Wieś Rokicina, którzy w ramach remontów dróg przekazali te pieniądze na zakup materiału - pospółki drogowej oraz na wbudowanie go w drogi na swoim terenie. Gmina Młodzieszyn wspomogła te inicjatywy i w ramach bieżącego utrzymania dróg gminnych skierowała tam równiarkę i walec drogowy – mówiła na ostatniej sesji Rady Gminy wójt Monka Pietrzyk.

Po wywalczeniu dotacji na budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie opracowany został kolejny wniosek, tym razem na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kamionie. Zostanie on złożony do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W ramach projektu Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw opracowano i złożono wniosek na budowę wiaty rekreacyjnej przy placu zabaw w Juliopolu. Dokończono natomiast zabudowę przez Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej wiat przystankowych w Młodzieszynie i Janowie.

Efektem innego wniosku jest dotacja Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego. w wysokości 18.400 zł na dofinansowanie zakupu książek do bibliotek szkolnych.

Zeszłoroczny wniosek do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie o wspólną realizację inwestycji dotyczącej budowy ścieżki pieszo-rowerowej w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 575 Młodzieszyn – Kamion skutkował otrzymanym od MDZW projektem umowy, który będzie wymagał teraz doprecyzowania o uzupełnienia ze strony gminy zapisów nie określonych w tym projekcie.

Ostatnią informacją wójt Pietrzyk było podsumowanie prac na drogach w zakresie uzupełnień ubytków w nawierzchniach asfaltowych dróg gminnych. Zakupiono nową partię masy mineralno-asfaltowej, która jest na bieżąco wbudowywana w uszkodzone miejsca pozimowych ubytków i przełomów, a wszelkie ubytki i miejsca konieczne do naprawy należy zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Gminy.

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA