Zamknij
REKLAMA

Wójt Damian Jaworski o remontach dróg w gminie Rybno

09:50, 10.05.2019 | Wach
Skomentuj
REKLAMA

Dużą część swojego sprawozdania międzysesyjnego wójt Damian Jaworski na ostatniej sesji Rady Gminy, która odbyła się 29 kwietnia, poświęcił drogom gminnym. Złożone w marcu zapytanie o dostawę kruszywa poskutkowało nawiązaniem współpracy z firmą Luk-Trans z Proboszczewic. Od początku maja rozpoczęły się prace remontowe na drogach. Pozyskano 1.200 ton kruszywa betonowo-ceglanego (z rozbiórki budynków), z czego utwardzono część dróg, tam, gdzie dojazd do posesji był utrudniony oraz parking przy cmentarzu.

 

Zamówiono tysiąc ton tłucznia do remontu dróg, udało się także pozyskać z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich ponad 600 ton destruktu, a istnieje jeszcze szansa na destrukt w późniejszym terminie (będzie naprawiana droga w Karolkowie Szwarockim – osiedle).

Złożone zostały dwa wnioski o pozyskanie dofinansowania z programu Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulic w Rybnie (os. XXX-lecia i ulica Szkolna) a także na przebudowę drogi gminnej Ćmiszew–Parcel – Józin.

Zgodnie z informacją otrzymaną z Powiatowego Zarządu Dróg, na terenie gminy przewidziano w ramach inwestycji drogowych remont drogi Wężyki – Rybno – Sochaczew – odcinek od drogi wojewódzkiej. Planowana długość do remontu wynosi 1 kilometr 350 merów.

Druga inwestycja to droga Złota – Dębsk – planowana długość prac to 625 metrów.

PZD złożył także wnioski na dofinansowanie modernizacji dwóch dróg, to jest drogi w Józinie (2,5 km) oraz w Matyldowie (600 metrów). Ze względu na to, że była to wiadomość z ostatniej chwili, wójt Jaworski zaznaczył, że zamierzenia te będą jeszcze konsultowane z Radą Gminy i PZD, gdyż dotychczas związane to było także z częściowym dofinansowaniem takich przedsięwzięć przez gminny budżet.

wach


 

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz