Zamknij
REKLAMA

Tunel w Teresinie. Jest wykonawca projektu

12:53, 10.04.2019 | Red.
REKLAMA
Skomentuj

Przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej tunelu w Teresinie został rozstrzygnięty. W szranki stanęło czterech wykonawców, ale jeden z nich złożył ofertę po czasie. 

 

Inwestycja realizowana przez gminę Teresin, starostwo powiatowe w Sochaczewie i PLK S.A., nabiera tempa. Po wstępnych ustaleniach między gminą, starostwem, a PLK, które odbyły się na początku ubiegłego roku, przyszedł czas na ogłoszenie przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej. Zwycięzcą okazała się spółka CertusVia. Następnym krokiem będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Wykonanie projektu może potrwać około półtora roku, co jest związane z wielowymiarowością inwestycji. Zadanie obejmuje m. in. opracowanie projektu budowlanego i projektów wykonawczych z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Przypomnijmy, że wartość projektu wyniesie ponad 963 tysiące złotych. Koszty zostaną podzielone na PLK oraz gminę Teresin. Kolejny krok, przybliżający do budowy tunelu w Teresinie to powód do radości dla mieszkańców. Zwiększający się rokrocznie ruch pociągów, powoduje, że przejazd kolejowy w Teresinie jest zamknięty częściej i na dłużej. Budowa tunelu pozwoli na bezkolizyjny przejazd samochodów, co pozwoli na upłynnienie w centrum Teresina.

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone