Zamknij
REKLAMA

Gmina Młodzieszyn. Wójt Monika Pietrzyk składa wnioski

08:20, 07.04.2019 | Andrzej Wach
REKLAMA

Wójt Monika Pietrzyk składając na ostatniej sesji Rady Gminy sprawozdanie z działalności międzysesyjnej zwróciła szczególną uwagę na przystąpienie do realizacji nowych inwestycji. W tym celu przygotowano szereg wniosków o ich dofinansowanie z różnych źródeł. 

 

Jako najważniejszą uznała podpisanie  umowy z Ministerstwem Sportu na dofinansowanie budowy kompleksu lekkoatletycznego przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie – wariant 400 m – treningowy”. Wartość dofinansowania to 1,2 mln zł, wartość inwestycji to ok. 3,5 mln, a planowany termin zakończenia budowy to czerwiec przyszłego roku.

Podpisano też umowę na dofinansowanie zakupu książek do bibliotek szkolnych w ramach narodowego programu „Rozwoju Czytelnictwa”. Łączna wartość zakupu to 23.100 zł, w tym pozyskano dotację w wysokości 18.480 zł, wkład własny wyniósł 4.620 złotych.

Wójt Pietrzyk złożyła wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na sfinansowanie w wysokości 50 tys. zł (100% finansowania bez wkładu własnego) opracowania strategii rozwoju elektromobilności dla gminy Młodzieszyn. Do tej samej instytucji złożono jak co roku wniosek na dofinansowanie unieszkodliwienia azbestu składowanego dotychczas na posesjach mieszkańców gminy.

Gmina wystąpiła do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie z wnioskiem o wspólną realizację zainicjowanego w ubiegłych latach pomysłu budowy ścieżki pieszo-rowerowej w lasach wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 575.

Inną „drogową” inicjatywą jest wniosek skierowany do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zainstalowanie w miejscu wysokich skarp barier ochronnych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z drogą powiatową Młodzieszyn – Iłów przez Stare Budy. 

Do Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości zgłoszono petycję o umożliwienie eksploatacji przez gminę napowietrznej linii oświetlenia ulicznego w Kamionie,  zlokalizowanej na  tzw. „przywalu”.

Po raz kolejny złożono wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki, które wcześniej nie uzyskały odpowiedniej ilości punktów kwalifikacyjnych - na budowę otwartej strefy aktywności „OSA” przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie oraz na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej w Kamionie.

 

(Andrzej Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone