Zamknij
REKLAMA

Nowa Sucha. Wybory z wynikiem 18 do 8 dla dotychczasowych sołtysów

13:30, 12.03.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Wybory sołeckie w gminie Nowa Sucha zakończyły się wynikiem 18:8 dla dotychczasowych sołtysów. 8 sołectw zyskało, decyzją mieszkańców, nowych sołtysów. 

 

W gminie Nowa Sucha zakończyły się wybory sołeckie, intensywne, bo dziennie odbywały się dwa, a nawet trzy spotkania. Na dwadzieścia sześć sołectw, osiem z nich będzie zarządzane przez nowych sołtysów. Jak mówi wójt, Maciej Mońka:

- Bardzo dziękuję tym sołtysom, którzy sprawowali funkcje przez ostatnią kadencję. To była dobra praca na rzecz społeczności lokalnej. Sołtys jest osobą najbliższą mieszkańcom danej miejscowości, stąd cieszę się, że były to osoby odpowiedzialne. Myślę, że nowi sołtysi także wykażą się dużą dozą odpowiedzialności i przybliżą mieszkańców do samorządności.

Jak przyznaje wójt, frekwencja w wyborach sołeckich nie napawała optymizmem:

- Z frekwencją bywało różnie. Były spotkania, gdzie mogliśmy wybrać sołtysa w pierwszym terminie i była stosunkowo duża liczba takich sołectw, chociaż generalnie frekwencja jest dość niska. Szkoda, bo oprócz wyborów, na takich spotkaniach można poruszyć szereg kwestii życia codziennego. Żyjemy w świecie, w którym często izolujemy się w swoich czterech ścianach, a człowiek rozwija się przez relacje z drugim człowiekiem, nie tylko relacje rodzinne, ale i w szerszej społeczności.

Nowi sołtysi pojawili się w sołectwach: Braki, gdzie dotychczasowy sołtys, Jan Buczek ustąpił miejsca Witoldowi Nowakowi; Glinki, gdzie Magdalenę Wróbel zastąpiła Magdalena Kubalak; Kościelna Góra, gdzie zamiast Ewy Grzywacz zarządzał będzie Jerzy Czupryn; Kozłów Biskupi, w którym społeczność lokalna zamiast Alicji Chłystek wybrała Wiesława Króla; Nowy Kozłów Drugi – Szeligi, gdzie Edward Bartosiewicz zastąpił Dariusza Rumińskiego; Orłów, w którym dotychczasowy sołtys Adam Chojnacki, decyzją społeczności, przekazał funkcję Wojciechowi Majchrzakowi; Stara Sucha – Nowy Żylin, gdzie zarządzać będzie nie Sławińska Barbara, a Małgorzata Pakuła-Chełstowska i Stary Dębsk, w którym społeczność lokalna w miejsce Krystyny Pietruszewskiej wybrała Roberta Brodowicza.

Poniżej lista wszystkich sołtysów w gminie Nowa Sucha:

1. Antoniew - Jadwiga Teresiak

2.Borzymówka - Danuta Zielińska

3. Braki - Witold Nowak

4. Glinki - Magdalena Kubalak

5. Kolonia Gradowska - Mariusz Wołowczyk

6. Kornelin - Leonów - Katarzyna Kozłowska

7. Kościelna Góra - Jerzy Czupryn

8. Kozłów Biskupi - Wiesław Król

9. Kozłów Szlachecki - Marian Bugaj

10. Kurdwanów - Andrzej Kędzior

11. Marysinek - Andrzej Florczak

12. Mizerka – Stary Żylin - Zenon Modzelewski

13. Nowa Sucha - Urszula Szymańska

14. Nowy Białynin - Kamil Szymański

15. Nowy Dębsk - Henryk Tracz

16. Nowy Kozłów Drugi - Szeligi - Edward Bartosiewicz

17. Nowy Kozłów Pierwszy - Renata Rumińska

18. Okopy - Aldona Potkańska

19. Orłów - Wojciech Majchrzak

20. Rokotów - Jolanta Nowak

21. Roztropna - Anna Kubiak

22. Stara Sucha – Nowy Żylin - Małgorzata Pakuła – Chełstowska

23. Stary Białynin - Tadeusz Figat

24. Stary Dębsk - Robert Brodowicz

25. Wikcinek - Henryka Pawlaczyk

26. Zakrzew - Małgorzata Frencel

 

foto z wyborów sołeckich w Antoniewie; źródło: OSP Antoniew

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone