Zamknij
REKLAMA

Rada społeczna ds. CPK czy pic na wodę?

14:10, 08.02.2019 | JL
REKLAMA
Skomentuj

W mediach ogólnopolskich kilka dni temu pojawiła się informacja, że rada społeczna ds. CPK ma zacząć działalność z początkiem marca, tymczasem nadzieje te są dość płonne, bowiem wciąż trwają rozmowy na temat regulaminu jej działania i nie ma widoków na to, żeby szybko się zakończyły.

 

Od dłuższego czasu samorządowcy gmin Teresin, Baranów i Wiskitki planują wspólnie ze stroną rządową wypracować kompromis odnośnie regulaminu rady społecznej ds. CPK, która ma być ciałem doradczym i przekazywać pełnomocnikowi rządu i zarządowi spółki informacje z punktu widzenia mieszkańców gmin, na których powstać ma Centralny Port Komunikacyjny.

Rozmowy nie przynoszą oczekiwanego przez samorządy zainteresowanych gmin, rezultatów. Jak mówi wójt gminy Teresin, Marek Olechowski:

- Wspólnie z przedstawicielami ds. CPK rozwiązanie, które zdawało się satysfakcjonować wszystkie strony. Mieli nam przesłać jedynie drobne poprawki w kwestii nazewnictwa i spraw formalnych, tymczasem przysłali kolejną propozycję, na temat której nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy. Według niej w radzie społecznej nie mogliby działać samorządowcy. Po co w takim razie założenie o powoływaniu rady społecznej ds. CPK przez radę gminy, kiedy samorządowcy mieliby nie mieć prawa w niej uczestniczyć, a kontakt z przedstawicielami CPK miałby się odbywać tylko pośrednio.

Przypomnijmy, że zgodnie z propozycją gmin Teresin, Baranów i Wiskitki do rady społecznej miało wchodzić po pięć osób z każdej z gmin, jako reprezentanci pięciu grup: rolników, osób prowadzących biznes, działaczy stowarzyszeń, emerytów i właśnie samorządowców.

Samorządowcy, choć walczą o prawa swoje i mieszkańców, są już zmęczeni i jak mówi wójt Olechowski:

- W radzie społecznej powinni być ludzie, którzy mają duże zaufanie społeczne, by móc się wypowiadać w imieniu mieszkańców i jej głównym założeniem miało przecież być to, aby była społeczna. Wyjazdy do Warszawy nie przynoszą żadnych efektów. Podejrzewam, że jeśli poprzednie spotkanie z ministrem i przedstawicielami CPK nie było ostatnim w tym temacie, następne już będzie.

(JL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone