Zamknij
REKLAMA

Ważne zebranie Gminnej Spółki Wodnej w Nowej Suchej

17:30, 02.02.2019 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Gminna Spółka Wodna w Nowej Suchej wkrótce zmieni prezesa. Dotychczasowy, Marcin Kubiak, ze względów zdrowotnych musi zrezygnować z pełnionej funkcji, dlatego walne zgromadzenie spółki, które odbędzie się za kilka dni, jest bardzo istotne.

 

Jak mówi wójt gminy, Maciej Mońka:

- Na spotkaniu trzeba będzie wybrać nowego prezesa, dlatego bardzo proszę o obecność radnych i sołtysów, żeby tego nie zaniechać. Spółka działa od 6 lat i choć zarządzanie spółką nie jest trudnym zadaniem, jest bardzo potrzebne. Te prace widać zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z dużymi opadami, wtedy widać efekty pracy poniesionej, kiedy opadów nie było.

Wójt w czasie sesji zachęcał przy okazji do opłacania składek przez członków:

- Podstawą pozyskania środków zewnętrznych jest opłacenie składek przez członków spółki. 20 złotych od 1 ha zmeliorowanej powierzchni to nie jest wysoka kwota, choć oczywiście osobom, które nie płacą składek regularnie, to się kumuluje.

Na spotkaniu, które odbędzie się 9 lutego o 10.00 w budynku gminy, oprócz wyboru nowego prezesa, będą tworzone plany dalszych prac na urządzeniach melioracyjnych. Oprócz radnych i sołtysów mogą na nie przyjść także mieszkańcy, zwłaszcza, jeśli mają jakieś uwagi, lub trudności w tej materii.

 

foto poglądowe

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone