Zamknij

Sprzęt dla strażaków z gminy Rybno

16:31, 12.01.2019 | Redakcja
REKLAMA
Skomentuj

Ostatnie dni starego roku były okazją do przekazania strażakom – ochotnikom nowego sprzętu ratownictwa medyczno – pożarniczego.

 

W ramach realizacji zadania pn. „Doposażenie Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na terenie gminy Rybno” zostało zakupione wyposażenie i urządzenia ratownictwa, niezbędne  do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa lub wystąpienia zdarzenia niebezpiecznego.

Na terenie gminy funkcjonuje sześć jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostki OSP w Jasieńcu i w Rybnie wpisane są do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego stanowiącego integralny element systemu bezpieczeństwa państwa. Są to najaktywniejsze jednostki na terenie, z największą liczbą wyjazdów.

Wśród nabytego wyposażenia było zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy, osłona zabezpieczająca poszkodowanego, zestaw uniwersalnych podporów i klinów do stabilizacji pojazdów, pilarka do drewna, detektor napięcia, sprzęt do oznakowania terenu akcji, latarki akumulatorowe, zbijak do szyb hartowanych, nóż do pasów bezpieczeństwa i agregat prądotwórczy.

red.

(Redakcja)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone