Zamknij
REKLAMA

1,2 miliona złotych na boisko w Młodzieszynie

15:26, 21.12.2018 | Wach
REKLAMA

Piąta sesja Rady Gminy, która odbyła się w czwartek 20 grudnia, rozpoczęła się wspaniałą informacją dla mieszkańców, a zwłaszcza młodzieży. Na sesję przybył poseł Maciej Małecki, który przekazał zebranym wiadomość o przyznaniu przez ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki kwoty miliona dwustu tysięcy złotych przeznaczonych na budowę boiska przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Grzmota – Skotnickiego. Pierwsza transza dotrze do gminy w 2019, druga w 2020 roku.

 

Poseł Małecki podkreślał zasługi wójt Moniki Pietrzyk i jej zespołu przygotowującego wniosek na dofinansowanie tej inwestycji.

Jak mówiła wójt Pietrzyk, dziękując za wsparcie, są to pieniądze, które pozwolą na tak długo oczekiwaną budowę, na którą wiele lat czekali nauczyciele i uczniowie, a na którą bez wsparcia ministerstwa sama gmina nie mogłaby sobie pozwolić.

Jednym z priorytetów Ministerstwa Sportu i Turystyki jest szeroko pojęta aktywizacja społeczeństwa, dlatego sukcesywnie zwiększane są nakłady na infrastrukturę sportową.

W ramach ministerialnego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu, w latach 2016-2018 Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło na inwestycje w całej Polsce ponad 1,7 mld zł na budowę i modernizację 4 272 obiektów sportowych. Należą do nich m.in. sale gimnastyczne, hale sportowe, pływalnie, boiska, stadiony lekkoatletyczne, lodowiska oraz Otwarte Strefy Aktywności.

Nikogo nie zdziwiło więc, że życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne posła Macieja Małeckiego po takiej informacji nabrały szczególnie świątecznego charakteru.

 

 

(Wach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone