Zamknij
REKLAMA

W Nowej Suchej o bezpieczeństwie wiedzą już wszystko

18:19, 30.11.2018 | J.L
REKLAMA
Skomentuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jakuba Kopacza w Nowej Suchej mogą czuć się bezpieczni, bowiem już po raz czwarty wzięli udział w programie Bezpieczni Niechronieni.

30 listopada w Szkole Podstawowej w Nowej Suchej odbył się Dzień Bezpieczeństwa. Tak można go określić w skrócie, ponieważ choć wywodzi się z akcji Bezpieczni Niechronieni, został w stosunku do niej znacznie rozszerzony. I to z powodzeniem, bowiem uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanym przez szkołę programie, m.in. w konkursie Odblaskowa Klasa. Jak mówi dyrektor szkoły, Izabela Nowacka:

- Konkurs Odblaskowa Klasa to konkurs wewnątrzszkolny, który ma promować bezpieczne zachowania nie tylko w drodze szkoły. Dzieci chętnie biorą udział w akcji, z zaciekawieniem obejrzały film edukacyjny i aktywnie uczestniczą w wydarzeniu. Wiele treści dzisiejszego dnia, mam nadzieję, zostanie przekazane rodzicom, gwoli przypomnienia, bo przecież to rodzice jako pierwsi uczą dzieci bezpiecznego zachowania się. My jako nauczyciele wspieramy ich w tych działaniach i chcielibyśmy żeby ich latorośle były bezpieczne tak w szkole, jak i poza nią.

Z kolei Romualda Trzcińska, nauczyciel technik zwraca uwagę na rozszerzony program:

- W tym roku nacisk akcji Bezpieczni Niechronieni położony jest na noszenie odblasków, ale szkoła napisała innowację pedagogiczną, rozszerzając ją. Zaczęliśmy od wagi noszenia odblasków, z wizytą odwiedzili nas policjanci. W programie znalazł się też pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu strażaków oraz przyjazd weterynarz, której celem było przekazanie dzieciakom, że zwierzęta choć dają dużo radości, mogą stanowić zagrożenie. Ważnym elementem obchodów Dnia Bezpieczeństwa była rozmowa na temat cyberprzemocy.

Największym chyba wyzwaniem dla szkoły, było takie zorganizowanie programu, aby skorzystali z niego zarówno najmłodsi, jak i nastolatkowie z siódmych i ósmych klas. Wyzwaniu jednak podołano, o czym świadczyły uczniowskie rozmowy na korytarzach w czasie przerw, właśnie na tematy poruszane w trakcie spotkania. Dzieci dowiedziały się chociażby tego, aby nie oddalać się z obcymi, a starszaki, że nawet gdy w telefonie nie ma karty SIM, można wykonać połączenie alarmowe.

(J.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tusochaczew.pl | Prawa zastrzeżone